Yeni The Witcher Oyunu Resmi Olarak Açıklandı!

CD Projekt RED’in geliştirdiği The Witcher oyun serisi, ilk olarak 2007 yılında oyuncuların karşısına çıkmıştı. Döneminde olumlu geri dönüşler alan oyun, şirketlerinin serinin ikinci oyununu 2011 yılında oyunseverlere sunmasını sağladı. Ardından The Witcher 3: Wild Hunt oyununu 2015 yılında çıkaran CD Projekt RED, serinin en son olarak her ne kdar ana oyun olmasa da genişletme paketi olarak, The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine’ı oyunculara sunmuştu.

The Witcher 4 Ne Zaman Çıkacak?

The Witcher® 3 Wild Hunt Cover
The Witcher 4 Ne Zaman Çıkacak?

Geliştirici şirketin geçmişte yaptığı açıklamada, bir adet Witcher oyunu yapıp, bir adet farklı tarzda oyun yapacaklarını açıklamışlardı. Bunun üzerine geçtiğimiz dönemde Cyberpunk 2077 oyununu geliştirip, yayınlamışlardı. Şimdi ise sıra yeni bir The Witcher oyunu çıkarmaya geldi. Oyun şuanda ön geliştirme aşamasında olduğu için net tarih vermek oldukça zor.

The Witcher 4 Hangi Platformlara Çıkış Yapacak?

Kesin olarak açıklanmasa da, The Witcher 4 oyunu, Playstation 5, Xbox Series S/X ve PC platformlarına çıkış yapması muhtemel olacak.

The Witcher 4 PC Sistem Gereksinimleri

Oyun şuanda geliştirilme aşamasında olduğu için açıklama gelmedi bu konu hakkında. Ancak günümüz grafikleriyle haliyle yüksek bir oyun olacak. Bu sebepten dolayı yeni nesıl bir sistem sahibi olmanız gerekebilir.

The Witcher 4 Konusu Ne Olacak?

- Reklam -

Serinin bir önceki oyununa göre, bu oyunda Geralt karakterinin ana karakter olması oldukça zor. Bu sebepten dolayı başka bir yan karakteri ana karakter olarak görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Yeni Witcher Oyunu Hangi Oyun Motoruyla Geliştiriliyor?

Son çıkacak Witcher oyununun kendi oyun motorlarının yerine, bu oyunda Unreal Engine oyun motoruyla geliştirilip, çıkış yapacağını açıkladılar.

Oyunun İsmi The Witcher 4 Olarak Mı Adlandırılacak?

CD Projekt RED CEO’su tarafından yapılan açıklamada, başka tarzda bir witcher oyunu olacağını söyledi. Yani büyük ihtimalle oyunun adı The Witcher 4 olarak adlandırılmayacak.

The Witcher 4 Hangi Platformda Satışa Sunulacak?

Unreal Engine oyun motoruyla geliştirdiklerini açıklayan CD Projekt RED şirketi, oyunseverlerin aklına acaba Epic Games Store üzerinden mi satışa sunulacağına dair soru işaretleri oluşturdu. Bu soru işaretinin olmasının ana sebebi ise bildiğiniz üzere Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi Epic Games şirketi. Bu sebepten dolayı oyuncuların kafasında soru işareti olmuştu. Ancak şirket resmi Twitter hesapları üzerinden sadece Epic Games Store’a özel plan yapılmadığını açıkladı. Yani böylelikle şuanlık net bir şey belli olmasa da, komisyon anlaşmalarına bağlı olarak Steam üzerinden yayınlanma ihtimali oldukça yüksek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar