İşletim Sistemleri

Yeni nesil Windows 24 Haziran’da ortaya çıkacak

Windows 10'un en önemli revizyonunu yaptıktan bir hafta sonra Microsoft tarih verdi.

Microsoft CEO’su Satya Nadella geçen hafta “yeni nesil Windows“un geliştirilmekte olduğunu ve yakında açıklanacağını söylemişti. Ve şaka yapmıyordu: Microsoft şimdi “Windows için sırada ne var” etkinliğini 24 Haziran’da gerçekleşeceğini duyurdu.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ne tweet ne de bağlantı, ne bekleneceği hakkında ayrıntılar sunmuyor, ancak Nadella, Microsoft’un son yapı konferansında “geçen on yılda Windows’ta yapılan en önemli güncellemelerden biri” olarak nitelendirdi. Beklentiler kesinlikle yüksek: Mart ayında yaklaşan Sun Valley güncellemesinin “Windows 11’e ulaşabildiğimiz kadar yakın” olduğunu söyledik ve Mayıs ayında yayınlanan bir iş listesinde Microsoft, “Windows UX platformunda devrim yapmak için çok yıllık bir yolculukta” olduğunu söyledi.

Bu belki biraz hiperbolik, ancak Windows 10 şimdi altı yaşında, bu da onu Windows açısından olumlu bir şekilde yaşlı yapıyor. Bu noktada kesinlikle büyük bir hamle yapılacak ve bilgisayarımın kurulumunun bozulduğunu gerçekten sevmesem de, aslında sırada ne olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu