HaberKonsol OyunlarıPc Oyunları

Yeni Assassin’s Creed Oyununun Kod Adı “Infinity”

Ubisoft, Bloomberg‘in yeni çevrimiçi hizmet tabanlı oyunu detaylandırdığı bir raporun ardından, kod adı “Infinity” olan yeni bir Assassin’s Creed oyununun varlığını resmen onayladı. Ubisoft’un duyurusu, yeni oyunun nasıl bir şekil alacağına fazla ışık tutmazken, Bloomberg, Fortnite veya GTA Online’a benzer gelişen bir çevrimiçi oyun olacağını bildiriyor.

Infinity, 2007’deki ilk çıkışından bu yana franchise tarihindeki en büyük değişikliğin ne olabileceğini işaret ediyor.  Şimdiye kadar Ubisoft, her bir veya iki yılda bir, her biri tek bir yere ve zaman dilimine odaklanan yeni bir bağımsız Assassin’s Creed oyunu yayınlama eğilimindeydi.  Ancak Bloomberg’e göre Infinity, farklı görünüp oynayabilecek birden fazla bağlantılı ayara sahip olacak ve bu sayı zamanla artabilir. Yeni oyunun piyasaya sürülmesinin yıllar sonra olabliceği bildiriliyor.

Yeni Assassin’s Creed Oyunu Franchise İçin Büyük Değişiklik Getiriyor

Şirket ayrıca, Ubisoft’un Assassin’s Creed oyunlarını geliştirme biçiminde bir değişikliğe işaret ettiğini söylüyor. Önceki oyunlar genellikle alternatif olarak Montreal ve Quebec City’deki ekipleri tarafından yönetilirken, yeni oyun iki stüdyo arasında “işbirlikçi, stüdyolar arası bir yapı” altında geliştiriliyor. “Batonu oyundan oyuna aktarmaya devam etmek yerine, bunun Ubisoft’un en sevilen serilerinden birinin stüdyolara daha az odaklanan ve yetenek ve liderliğe daha fazla odaklanan daha entegre ve işbirlikçi bir şekilde gelişmesi için bir fırsat olduğuna derinden inanıyoruz.  Ubisoft içinde nerede olurlarsa olsunlar,” diyor şirket.

Başlığın geliştirilmesinin, geçen yıl kıdemli Ubisoft çalışanlarına karşı ortaya çıkan yakın tarihli bir cinsel suistimal iddiaları dalgasından etkilendiği bildiriliyor. Çalışanların, görevi kötüye kullanmakla suçlanan yöneticilerin hala şirket içinde üst düzey görevlerde olmalarına öfkeli olduğu bildiriliyor. Ubisoft’un bir sözcüsü Bloomberg’e, “İddiaları olan ve Ubisoft’ta kalan herhangi bir çalışanın davası üçüncü bir tarafça titizlikle incelendi ve ya aklandı ya da uygun disiplin cezalarına çarptırıldı.” 

Yeni çıkacak oyunu bizde merakla takip ediyoruz, gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu