Mobil Teknoloji

Xiaomi şarjda rekor kırdı: 8 dakika

Xiaomi dün sosyal medya hesaplarında yaptığı bir paylaşımla cep telefonu şarjı ile ilgili yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurmuştu. Markadan yapılan açıklamada ise yarını (yani bugün) bekleyin ifadesi kullanılmıştı. Markanın HyperCharge adını verdiği yeni şarj teknolojisinde 200W kablolu 120W da kablosuz cep telefonu şarj imkanı sunuluyor. Bu teknolojiyi kullanan ilk marka olan Xiaomi bunu bir demo video ile paylaştı.
Markanın paylaştığı videoda 200W kablolu şarj teknolojisi ile 4000 mAh kapasiteye bir pil 8 dakikada şarj olabiliyor. Bu teknolojide kablolu şarda telefonun yüzde 10’a kadar şarj olması için 44 saniye yeterli oluyor. Yüzde 50 oranında şarj için ise 3 dakika yeterli. HyperCharge isimli teknoloji kablosuz olarak kullanıldığında ise yüzde 10 doluluğa 1 dakika, yüzde 50 doluluğa 7 dakika ve yüzde 100 doluluğa da 15 dakikada ulaşılabiliyor.
Aşağıda Xiaomi tarafından paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz:
Videoda yapılan testte Xiaomi‘nin Mi 11 Pro modelinin kullanıldığı görülüyor. Bu modelin özel bir sürüm olduğunu ve bu test için özel olarak geliştirildiğini de belirtelim.
HyperCharge teknolojisini destekleyen telefonların ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda açıklama yapılmadı. Ayrıca şarj sırasında telefonun ısınıp ısınmadığı hakkında da bilgi verilmedi. Bu tarz yüksek hızlı şarj teknolojilerini kullanan telefonlar var. Bu alanda en yüksek değer yine bir Xiaomi modeli olan Mi 110 Ultra modeli. Bu cep telefonunun 120W kablolu hızlı şarj desteği bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu