İşletim Sistemleri

Windows 11 ne zaman piyasaya çıkacak

Microsoft, Windows 11’i Windows 10’un bir sonraki sürümü olarak duyurdu  Ancak, Windows 11 ne zaman piyasaya çıkacak ve yükseltmeniz gerekiyor mu?

Microsoft, 28 Haziran haftasından itibaren Windows 11’in erken bir yapısını Windows Insider Programıyla paylaşmaya başladığını duyurdu.

Beklendiği gibi, sürüm önce Windows Insider Dev Channel’a geliyor . Daha sonra Beta’ya geçecek ve son olarak sonbahara doğru Önizlemeyi Yayınlayacak.

Microsoft’un belirttiği gibi, bilgisayarların Windows 11 Insider Geliştirme Kanalına katılabileceği istisnalar olacaktır:

24 Haziran 2021’e kadar bilgisayarlarına Dev Channel’dan derlemeler yüklemekte olan tüm Windows Insider’ların, bilgisayarları minimum donanım gereksinimlerini karşılamasa bile Windows 11 Insider Preview derlemelerini yüklemeye devam etmesine izin verilecek. Halihazırda Dev Channel’da PC’leri olan insiderlar, geçen yıldan beri Windows 11 özelliklerine sahip derlemeler kuruyor ve bunlar hakkında geri bildirimde bulunuyor.

Microsoft ayrıca Beta kanalı hakkında şu yorumu yapıyor:

Windows 11 Insider Preview derlemelerini bu yaz Beta Kanalında yayınlamaya hazırlanırken, Beta Kanalında Windows 11 için donanım gereksinimlerini karşılamayan bilgisayarları Sürüm Önizleme Kanalına taşıyoruz. Bu bilgisayarlardan bazıları Beta Kanalına geri dönebilir, ancak riskleri kendilerine aittir. Ayrıntılar için yukarıdaki tabloya bakın.

Başka bir deyişle, birçok uyarı var, bu nedenle Microsoft’un Insider programının nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak anlatan tam gönderisini okuyabilirsiniz.

Diğer herkes için Windows 11 ne zaman piyasaya çıkacak

Windows 11 güncellemesi, tüm Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltmedir ve isteğe bağlı olucak.

Windows 11, uygun Windows 10 PC’ler ve ekimden itibaren yeni PC’ler için ücretsiz bir yükseltme ile sunulacak. Mevcut Windows 10 PC’nizin Windows 11’e ücretsiz yükseltmeye uygun olup olmadığını kontrol etmek için PC Health Check uygulamasını indirmek için Windows.com’u ziyaret edin .

Windows 11 ne zaman piyasaya çıkacak

Windows 11 hakkında daha fazla

Windows 11, on yılı aşkın bir süredir Windows için en büyük sürümlerden biri olacak. Son sızıntı bize ne bekleyeceğimiz konusunda iyi bir fikir verirken, hala birçok soru ve bilinmeyen detay var. Microsoft, ayrıntılı olarak ele alacağımız işletim sistemini resmi olarak açıklarken, bunlar önümüzdeki haftalarda ve aylarda açıklanacak.

Şimdilik, en son haberleri ve güncellemeleri takip etmek için ana Windows 11: Çıkış tarihi, fiyatı ve bilmeniz gereken her şeyi sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu