İşletim Sistemleri

Windows 11 Çıkış tarihi ne zaman, ne kadara mal olacak ve oyun için ne işe yarıyor?

Microsoft, Windows 11'i resmi olarak duyurdu, işte bir sonraki işletim sistemi hakkında bildiğimiz her şey.

  • Çıkış tarihi: Yıl sonuna kadar, muhtemelen Ekim 2021 gibi erken bir tarihte
  • Fiyat: Mevcut Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz yükseltme
  • Arayüz değişiklikleri: Yeni, yuvarlak tasarım
  • Yeniden tasarlanan Microsoft mağazası ve Android Uygulamaları desteği
  • Daha iyi Xbox uygulaması entegrasyonu
  • AutoHDR, eski oyunların daha canlı görünmesini sağlar
  • DirectStorage, Windows 11’e özeldir

Microsoft, Windows 11’in yolda olduğunu ve yıl sonundan önce bizimle olacağını resmen duyurdu . Sızıntılar duyuru tarihi olan 24 Haziran’dan öncesinde olmuştu, Windows 11’in erken bir yapı o kadar çok fazla bir sürpriz gelmedi bu yüzden, Windows Insider beta test kullanıcıları, erken bir yapıya zaten erişime sahiptir ve bunu kendiniz denemek isterseniz , Windows Insider derlemesine kaydolabilirsiniz .

Bu resmi duyurudan önce, Windows işletim sisteminin geleceğinin ne olacağı belli değildi. Genel beklenti, kod adı Sun Valley olan Windows kullanıcı arayüzündeki değişikliklerin başka bir Windows 10 güncellemesi olarak kullanıma sunulmasıydı . Ve birçok açıdan, Windows 11 budur, Microsoft’un pazarlama departmanının geride kalabileceği bir başka Windows 10 güncellemesi. 

Yine de Windows 11 için mağazada, yeni bir kullanıcı arayüzü, Microsoft Store için büyük bir güncelleme (Android uygulamalarını da içerecek), daha iyi Xbox uygulama entegrasyonu ve AutoHDR ve DirectStorage desteği dahil olmak üzere bir dizi değişiklik var. Microsoft, bu sefer de PC oyuncularına odaklanmaya hevesli ve “Eğer bir oyuncuysanız, Windows 11 sizin için yapıldı.” 

Belki de Windows’un yeni bir sürümüne sahip olmamızın zamanı gelmiştir.

WİNDOWS 11 ÇIKIŞ TARİHİ

Windows 11 ne zaman çıkacak?

Microsoft, Windows 11’in 2022’nin başında mevcut Windows 10 kullanıcılarına yönelik güncellemelerle birlikte tatile kadar yeni makinelerde kullanıma sunulacağını duyurdu. Windows 11’in Windows Insider yapısı Geliştirme Kanalında beta testi için zaten mevcut.

Microsoft’tan bunu doğrulayacak resmi bir şey olmamasına rağmen, Windows 11’in Ekim 2021 gibi erken bir tarihte ortaya çıkabileceğine dair söylentiler var. Çıkış tarihiyle ilgili resmi bir açıklamaya en yakın şey , Windows’un Baş Ürün Sorumlusu Panos Panay’ın bir blog gönderisinden alınmıştır: “Windows 11, uygun Windows 10 PC’ler ve başlangıç ​​aşamasındaki yeni PC’ler için ücretsiz bir yükseltme yoluyla sunulacaktır. bu tatil.”

Sonbahar Sun Valley güncellemesinin orijinal olarak gelmesi gereken Kasım 2021 zaman dilimi civarında, yıl sonuna daha yakın bir sürüm görme ihtimalimizin daha yüksek olduğundan şüpheleniyoruz. 

Microsoft muhtemelen ana kısım için yeni işletim sistemine odaklanacak olsa da, aynı zamanda Windows 10 için tıknaz bir güncelleme de görebiliriz. Windows 10, 2025’e kadar güncelleme almaya devam edecek , bu nedenle yaşlı işletim sisteminde henüz çok fazla yaşam var.

Windows 11’in bu yayın tarihi, mevcut Windows 10 kullanıcıları için güncellemenin 2022’nin başında geleceği yeni makineler içindir. Bu, herhangi bir hata ve sorunun (çoğunlukla) yükseltme yapabileceğiniz zamana göre sıralanacağı anlamına gelmelidir. Yükseltme yapabiliyorsanız, TPM 2.0 uyumlu bir makineniz olduğunu varsayarak. 

Tüm bu yaygaranın neyle ilgili olduğunu görmek istiyorsanız , Windows 11 Insider derlemesini hemen şimdi yükleyebilirsiniz . Windows 11 Insider Preview derlemesi (22000.51) 28 Haziran’da kullanıma sunuldu ve erken bir derleme olmasına rağmen, yeni arabirimi ve bazı önemli Windows 11 özelliklerini içeriyor. Yine de ana makinenize kurmanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü henüz yayın takviminin başlarında ve kusursuz bir şekilde çalışmama ihtimali yüksek.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu