İşletim Sistemleriİnceleme

Windows 10 ile Windows 11 Farkları Nelerdir?

Windows 10 ile Windows 11 farkları nelerdir? Sorusu yeni gelecek olan yazılım ile merak edilen konular arasında ilk sırada yerini aldı. Yeni gelen özellikler aslında teknolojik gelişme ve yaşam koşullarının farklılaşmasından ileri geliyor. Daha hızlı bağlantılar, daha kolay bir ekran yapısı ve en önemlisi ekran başına kilitleyecek yüksek kalitede oyun ile Android uygulamaları bir araya getiriyor. Yazılımın piyasaya sürülmesi ile birlikte Windows 10 kullanıcılarından sistemi uygun olanlar ücretsiz olarak yeni sisteme hızla geçecektir. Ancak sistem yetersizliği olan kullanıcılar ile eski sistemden vazgeçemeyen kullanıcılar için 14 Ekim 2025 yılına kadar Microsoft tarafından destek alınmaya devem edecektir.

Windows 11 Ne Getiriyor?

Yeni sistemin getirdiği özellikler Windows 10 ile Windows 11 farkları nelerdir? Sorusunun aslında cevabı niteliğini taşıyor. Diz üstü bilgisayarlarda daha çok tercih edileceği düşünülen yazılım farklı kullanımlara açık yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle hayatımıza giren Android uygulamalar bilgisayar sistemlerinde kullanılamaz durumdaydı. Yeni yazılımla birlikte Microsoft tarafından Android bir market oluşturacağı bildiriliyor. Diz üstü bilgisayarlar artık farklı cihazların yerine geçecek. Bazen bir bilgisayar bazen de bir tablet olacak. Ekran ara yüzü yapısı da bunu desteklemektedir. Yenilenen başlat menüsü sayesinde sadece sistemde kayıtlı bilgilere değil ihtiyaç duyulacak her bağlantıya kolaylıkla kullanıcı ulaşacak. Kısacası daha hızlı bağlantı ve daha kolay bir kullanım özelliği gelecek. 

Windows 10 ile Windows 11 Farkları Nelerdir?

Daha Hızlı ve Oyuncu

Yeni yazılımın tanıtılması ile birlikte Windows 10 ile Windows 11 farkları nelerdir? Sorusunun cevabı ilk anda ortaya çıktı. Çok daha hızlı bir sistem ile Microsoft kullanıcılarına hitap edecek. Sistemin daha hızlı çalışabilmesi için uygulamalar ve güncellemeler %40 oranında küçülecek. Yeni nesil widget sistemiyle daha özelleştirilebilir ve istenildiği şekilde kullanılabilir bir ekran yapısına kavuşma olanağı doğacak. Böylece hem sistem hem bağlantı hızı oldukça yükselecek. Hızlı erişim oyunlara da yansıyacak. Özellikle Xbox Game Pass ile bağlantılı oyunlarda yüksek grafik ve hız elde edilecek.100’ün üzerinde oyunu artık bilgisayardan rahatlıkla oynayacak ve daha hızlı bir yardımcı oyuncu ile tanışacaksınız. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu