Mesajlaşma Uygulamaları

WhatsApp rotayı tersine çeviriyor, yeni gizlilik politikasını kabul etmezseniz işlevselliği sınırlamayacak

Yeni politika 15 Mayıs'ta yürürlüğe girdi

Bu ayın başlarında, Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, 15 Mayıs’a kadar yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların zamanla işlevselliğini kaybedeceğini söyledi. Ancak bir geri dönüşte, Facebook şimdi planın değiştiğini ve güncellenen politikayı kabul etmeyen kullanıcıların aslında sınırlı işlevsellik görmediklerini söylüyor.

Bir WhatsApp sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, “Çeşitli yetkililer ve gizlilik uzmanlarıyla yapılan son tartışmalar göz önüne alındığında, güncellemeyi henüz kabul etmemiş olanlar için WhatsApp’ın çalışma biçiminin işlevselliğini sınırlamayacağımızı açıkça belirtmek istiyoruz.” WhatsApp, The Verge’e bunun süresiz olarak ilerleyen plan olduğunu belirtiyor.

Politikanın kullanıma sunulması kafa karıştırıcı bir karışıklık oldu ve WhatsApp’ın daha fazla kullanıcının kişisel verilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacağı endişelerini artırdı. (Kullanıcıların telefon numaraları gibi bazı WhatsApp kullanıcı verileri, 2016’da yürürlüğe giren bir politika olan Facebook ile zaten paylaşılıyor.) WhatsApp, durumun böyle olmadığını vurguladı – politika güncellemesi, işletmelere aracılığıyla gönderilen mesajlarla ilgili.

Şirket, bir destek makalesinde, yeni politikayı gören kullanıcıların çoğunluğunun kabul ettiğini söylüyor.WhatsApp’ın açıklamasında, bu makale ayrıca, kabul etmediyseniz yeni politikanın size hatırlatılacağını ve bu durumun halen devam ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu