İnceleme

Watch Dogs oyun incelemesi

Watch Dogs oyun incelemesi özellikle bu oyuna başlamak isteyenlerin merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkıyor olmakta.

Günümüzde pek çok oyun kampanyası sayesinde oyuncular ücretsiz olarak oyun oynama şansını deneyimleyebiliyor. Epic Games tarafından bir süreliğine bedava olann Watch Dogs pek çok oyuncunun oyunu kütüphanesine eklemesine sebep olmuştu. Eğer oyuncular henüz bu oyunu denemediyse oyun hakkında inceleme ve değerlendirme yapıyor olacağız. Buna göre kullanıcı oynayıp oynamak istemediğine karar verebilir.

Watch Dogs oyun incelemesi

Grafik ve Ses

Watch Dogs oyunu GTA 5’ten bir süre sonra çıkan bir oyun olarak karşımızda yer alıyor. Ubisoft tarafından geliştirilen bu oyun, GTA 5 kadar başarılı olmasa da grafikleri ile kaliteyi gözler önüne seriyor. Dönemine göre kaliteli bir oyun olan Watch Dogs’ta yer alan grafik hatalarından birisi arabanın camı ile ilgili. Arabanın ön camı şeffaf bir şekilde yer alıyor. Eğer oyuncu bir yere çarparsa cam kırılıyor fakat şeffaflık gidiyor. Arabanın içinden cama bakıldığında ise halen şeffaf görünüyor ve kırık cam görünümü yer almıyor. Oyunu ses bakımından değerlendirdiğimizde gayet kaliteli müziklerin ve ses efektlerinin yer aldığını belirtebiliriz.

Watch Dogs oyun incelemesi

Özellik ve Oynanış

Oyun özellik bakımından GTA 5’te olmayan pek çok özelliği sunmuş durumda. Oyun hackerlık üzerine kurulu bir yapıya sahip. Hacker olan ana karakter, elektronik olan her cihaza uzaktan erişebiliyor. Örneğin bu özellik sayesinde nesne patlatma, güvenlik kamerasını izleme, vatandaşların cep telefonunu karıştırma gibi pek çok işlevi kullanmak mümkün. Ayrıca metro istasyonu sayesinde şehir içerisinde hızlı ulaşım sağlanabiliyor.

Watch Dogs oyun incelemesi yaparken araç sürüşünde önemli bir bilgiyi paylaşmak gerekiyor. Araç sürüş kontrolleri hakkında şunu söylemeliyiz ki araç sürüşü GTA 5’e göre daha ağır ve daha zorlayıcı. Eğer oyuncu daha önce GTA 5 oynadıysa araç sürüşünü deneyimlerken hem zorlanabilir hem de hızlı sürerken çarpma olasılığı GTA 5’e göre daha çok artar. Oyunun sürüş mekanikleri iyi olmasa da optimizasyon bakımından güzel bir şekilde geliştirilmiş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu