Pc Oyunları

Vodafone ve Riot Games’ten Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası

Vodafone ve Riot Games’ten Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası geçenlerde yapıldı ve sonuçlandı. Vodafone ve Riot Games sponsorluğunda yapılan, Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası 30 Haziran’da oynandı. Oyun E-spor Sahnesi’nde seyirci olmadan yapıldı. Canlı bir şekilde yayınlanan turnuvada Koridordaki çığlık takımı kazandı. Rakibi olan Orman kaçkınları grubunu 2-1 skorla yendi. Turnuvada 4 takım yarıştı. Toplamda 20 kişinin olduğu turnuva çekişmeli geçti. Turnuvaya başvuran kişi sayısı 1200 civarındayken içlerinden 20 kişi turnuvada yarışmaya hak kazandı. Gaming influencer’larından olan Necati Akçay, Gözde Demiral, Furkan Tekeş turnuvada kaptanlık yapmışlardır. Geriye kalan oyuncular sosyal medyadan seçilen kişilerden oluşmuştur. Turnuvayı 50 bin kişi izledi. Takım kaptanları ve diğer sosyal medyadan seçilen oyuncular turnuvaya evlerinden katıldılar.

Vodafone ve Riot Games'ten Türkiye'nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvasına

Vodafone ve Riot Games’ten Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası Nasıl Yapıldı?

Vodafone ve Riot Games’ten Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvasına pandemi sebebiyle sosyal medyalardan birçok kişi katıldı. E-spor’daki takım kaptanları 5G ile turnuvaya bağlandılar. Vodafone ’un Youtube kanalında yayınlandı. Kaptanların Twitch hesaplarından turnuva online olarak yayınlandı. Vodafone başkan yardımcısı Meltem Bakiler Vodafone adına e-spordaki oyunların destekçilerinden olduklarını söyledi. FreeZone oyun alanında bir milyon kullanıcıya ulaşmış durumdadır. FreeZone’un internet paketinden azalmayan League of Legends adında mobil oyunu vardır. Bu oyun kota yemeyen bir oyundur. Ülkemizde ilk defa yapılan 5G Wild Rift Mobil Turnuvası diğer yapılacak turnuvalarında önünü açmıştır. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen bu turnuva yapılmaya devam edecektir.

Vodafone ve Riot Games’ten Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası Gelişmeleri

Vodafone ve Riot Games’ten Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası, Vodafone sponsorluğunda yapılmıştır. Vodafone aynı zamanda internet paketinden yemeyen oyunlar yapmaya ve turnuvalar üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Günden güne artan bir milyon kullanıcı ileriki zamanlarda da artmaya devam edecektir. 2018’den bu yana oyunlara destek veren Vodafone 1,5 milyon civarı bir yatırımla oyunları desteklemektedir. Riot Games Müdürü Erdinç İyikul ,pandemi döneminde oyun oynayan sayısında artış olduğunu belirtti. Bilgisayar oyunlarında kadın oyuncuların fazlalaştığını ve Wild Rift oyunuyla birlikte daha da artacağını belirtti. İleriki yıllarda da turnuvaların düzenlenmeye devam edeceği biliniyor.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu