Pc OyunlarıHaber

Valve, Büyük Steam İstemcisi Güncellemesini Yayınladı

Valve bugün GNU/Linux da dahil olmak üzere desteklenen tüm platformlar için Steam İstemcisi’ne yeni özellikler ve oyuncular için çok sayıda iyileştirme içeren yeni bir büyük güncelleme yayınladı.

Yeni Steam İstemcisi güncellemesinin en büyük yeni özelliği, kullanımı daha kolay ve yeni bir tasarıma sahip yepyeni bir indirme sayfası. Yeni indirme sayfası artık bir oyunu indirirken veya güncelleştirirken disk ayırma işlemi de dahil olmak üzere toplam ilerlemenin yanı sıra soluk bir ilerleme çubuğunu ve kısmen tamamlanan indirmeler veya güncelleştirmeler için tamamlanan yüzdeyi görüntüler.

Buna ek olarak, yeni indirmeler sayfası artık güncellemede yer alan içeriğin türünü (ör. İndirilebilir İçerik, Oyun İçeriği, Gölgelendirici Ön Önbelleğe Alma veya Atölye İçeriği) gösteren bir araç ipucu ile oyunun başlığının yanında yeni bir simge görüntüler. Ayrıca, kullanıcılar artık sürükle ve bırak kullanarak indirme sırasını yeniden sipariş edebilecek ve aktif olarak indirilen oyunun bağlam menüsünden bir oyun başlatabilecek veya indirme azaltmayı askıya alabilecekler.

Son olarak, yeni indirme sayfası eski “Haberleri Görüntüle” düğmesini, ilgili oyun için en son yama notlarıyla bir yer paylaşımı açacak bir “Yama Notları” bağlantısına dönüştürür.

Yeni Steam İstemcisi güncellemesindeki bir diğer yeni özellik, kitaplık klasörlerinin salt okunur sürücülere montesine izin veren, sabit sürücülerdeki boş kitaplık klasörlerinin kaldırılmasına izin veren ve birden fazla sürücüde içeriği yönetmeyi kolaylaştırmak için güncellenmiş bir Steam kütüphane klasörü kullanıcı arabirimi içeren depolama yönetimi bölümünün yeni bir uygulamasıdır.

Linux kullanıcıları, yeni Steam İstemcisi güncellemesi NixOS dağıtımıyla uyumluluğu geri getiriyor, SDL (Basit DirectMedia Katmanı) 2.0.16 kitaplığı için destek ekler, uygulamaya özgü profillerin uygulanmasına izin vermek için /usr/share/nvidia dizinini kapsayıcının kullanımına sunarak NVIDIA özel grafik sürücüleri için desteği geliştirir, belirli dağıtımlarda FreeType’ın uyumsuzluğunu düzeltir ve çalışma zamanı güncelleştirmelerinden sonra başlatma sırasında kitaplık sabitleme işlemini hızlandırır.

Diğer iyileştirmelerin yanı sıra, yeni Steam İstemcisi güncellemesi, VIVE Pro 2 sürücüsünü yüklemek için bir istemin yanı sıra HTC Vive Pro 2 VR kulaklığının algılanmasını ekler, USB bağlantılı VR kulaklıklar için desteği geliştirir, mevcut PowerA Xbox Series X denetleyicileri kümesi için destek ekler, Xbox Series X denetleyicileri için desteği geliştirir, OpenXR uygulamaları için desteği geliştirir, ve yerel olarak yüklenen oyun içeriğini daha iyi yönetmek için Steam kütüphanesinin klasörler iletişim kutusunu günceller.

Son olarak, bu güncelleştirme Son Arkadaş Etkinliği rafını kaldırır ve bir oyunun yüklenmesi sırasında yeni bir kitaplık klasörü oluşturulmasını kolaylaştırır. Tabii ki, Steam İstemcisi deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çok sayıda hata ve çökme düzeltildi. Daha fazla ayrıntı için sürüm notlarının tamamına göz atın ve Steam İstemcinizi en kısa sürede en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu