Rehber

Valorant Karakter Seçimi Nasıl Yapılır?

Valorant karakter seçimi nasıl yapılır sorusu bu oyunu oynayan kişiler arasında en çok sorulan sorulardandır. Son dönemde popüler olan bu oyun için bazı kurallar bulunmaktadır. Riot Games 2019 yılında bu oyunu duyurmuş ve 2020 yılından itibaren kullanıma sunulmuştur. Kısa sürede oldukça ilgi gören oyun, milyonlarca kullanıcı tarafından oynanmaya başlamıştır. Dünya genelinde bu başarısı ile dikkat çeken Valorant, diğer oyunlar ile farklı özelliklere sahiptir.

Valorant’a Nasıl Oynanır? 

Valorant,  5’e 5 oyuncuyla maç yapılması ve farklı özellikleri bulunan karakterler seçilmesi özelliği bulunan bir oyundur. Her karakterin oyundaki adı ile ajanların, farklı yetenekleri ve özellikleri vardır. Bu oyunda başarılı olmak için karakterlerin özelliklerini iyi bilmek ve buna göre seçim yapmak gerekir. Ayrıca bir takım oyunu özelliği bulunan Valorant’ta, takım olarak hareket edilmez ise kaybetme riski artmaktadır. Valorant karakter seçimi nasıl yapılır konusundaki en önemli madde ajanların özelliklerinin bilinmesidir. 

Valorant’a giriş yapıldığında ilk olarak ajan seçilmesi gerekir. İlk 30 saniye satın alma süresidir. Bu sürede zırhlar, silahlar ve yetenekler gibi araçlar satın alınır. Oyunda saldıran ve savunan olmak üzere iki takım bulunur. Savunan takım, saldıran takıma karşı üssünü korur ve cihazların yerleştirilmesine engel olmaya çalışır. Bu iki takımdan oyun süresinde hangisi kazanır ise tur sayısını kazanır.

Valorant Karakterleri Nelerdir?

Valorant karakter seçimi nasıl yapılır konusunda sorun yaşamamak için karakterlerin bilinmesi gerekir. Buradaki karakterler farklı özellikleri ile birbirlerinden ayrılır. Sürekli yapılan güncellemeler ile karakterlerin özellikleri değiştirilerek, güç dengeleri konusunda farklılıklar yaratılır. Bu oyunda seçim yapılabilecek karakterler şunlardır: Cypher, Breach, Jett, Omen, Brimstone, Killjoy, Phoenix, Reyna, Raze, Skye, Sova ve Viper. Bunların her birinde farklı donanımlar bulunur. Bu oyunda karakter ile takım oluştururken, rakip üzerinde üstünlük sağlanabilmesi için her türlü özellikteki karakter özelliklerini oyunun içinde yer alan bilgiler kısmından öğrenirsiniz.

Valorant Karakter Seçimi Nasıl Yapılır

Diğer Oyunlardan Fakı Nedir?

Valorant’ı diğer oyunlardan ayıran en büyük özellik, bu oyunda kişisel yetenekleri olan karakterlerin seçilmesidir. Rakip diğer oyunlarda bu mümkün değildir. Bu oyunda oyuncular için sağlanan bu yeni sistem, milyonlar tarafından ilgi görmesini sağlamıştır. Bu oyun, farklı ajan ve takımları ile 5’e 5 oynanmaktadır. Sahip olunan karakterin ve rakip oyuncunun karakterinin stratejilerini anlayarak hamle yapılır. Genel olarak 13 tur olarak oynanmakta olup 25 tura kadar çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu