Pc Oyunları

Unreal Engine 5 İçin NVIDIA DLSS Desteği Geldi

NVIDIA DLSS Desteği günden güne artıyor; görüntü kalitesinden ödün vermeden, yüksek FPS değerleri sunmaya yarayan bir teknoloji olarak nitelendirilebilir. Şirket, DLSS teknolojisini ilk duyurduğu günden itibaren, teknolojiyi destekleyen uygulamaların kapsamını genişletmekle uğraşıyor. AMD ise NVIDIA’nın bu teknolojisi ile rekabet edebilmek için FidelityFX Süper Çözünürlük (FSR) teknolojisini duyurmaya hazırlanıyor. AMD’nin FSR teknolojisi, yarın resmi olarak piyasaya çıkacak. Bu nedenle NVIDIA’nın da bugün DLSS 2.2 ile ilgili bazı duyuruları yapması bekleniyordu. Ancak herhangi bir bilgi verilmedi.

Unreal Engine 5 için NVIDIA DLSS Desteği Ne Getiriyor.

NVIDIA DLSS, şirketin bugün web sitesinden yaptığı duyuruya göre artık Unreal Engine 5’te de mevcut olacak. Unreal Engine 4 için DLSS eklentisi, geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya sürülmüştü. Night Dive Studios baş mühendisi Matthew Kenneally, “Unreal Engine 4 eklentisi, oyunlara NVIDIA DLSS eklemek için iyi iş çıkardı. Ancak artık Unreal Engine 4 kullanmayı bıraktık. System Shock’u, yeni nesil oyunculara getirmek, severek emek verdiğimiz bir konu ve NVIDIA DLSS’in oyuncunun deneyimi üzerindeki etkisi yadsınamaz” diyor. Bu nedenle yeni oyun motorunu çalıştıran oyunlar için de NVIDIA DLSS desteği artık aktif hale geldi. Bu da Mayıs ayının sonunda kullanıcılara sunulan Unreal Engine 5 için iyi bir haber.

Şirket bunun yanı sıra, DLSS desteğinin yıl içerisinde bir başka popüler oyun motoru olan Unity 2021.2’de de görüneceğini belirtiyor. Şirketin geliştirici web sitesinde yer alan bilgilere göre DLSS, geleneksel olarak piksellerin yalnızca bir kısmını oluştururken, yerel çözünürlüklerle karşılaştırılabiliyor ve bazen de daha iyi görüntü kalitesi üretmek için gelişmiş AI oluşturmayı kullanıyor. Bu sayede Unity geliştiricileri, gerçek zamanlı ışın izleme ve NVIDIA DLSS ile NVIDIA RTX GPU’larda yüksek kare hızlarında ve çözünürlüklerde çalışan, gerçek zamanlı ışın izlemeli dünyalar yaratabilecekler.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu