Uncharted Journey Sona Eriyor

Uncharted Journey sona eriyor, Naughty Dog, ikonik oyun serisinin sonunu onaylıyor.

Sevilen ve eleştirmenlerce beğenilen bir oyun serisi olan Uncharted serisi son bölümüne gelmiş olabilir. Naughty Dog’un eş başkanı Neil Druckmann, Buzzfeed ile yaptığı bir röportajda Uncharted serisinin sonunu teyit eder gibi görünen bir açıklama yaptı.

Druckmann, “Uncharted inanılmaz derecede başarılıydı. Uncharted 4 en çok satan oyunlarımızdan biriydi ve bu hikâyeye son fırça darbemizi koyup işimizin bittiğini söyleyebiliriz.” dedi.

Druckmann çok fazla detay vermezken, Nathan Drake ve Uncharted serisinin hikayesinde sona gelindiği açık. Bu haber, serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir, ancak Naughty Dog’un her zaman zorlayıcı ve tatmin edici hikayeler yaratmaya kendini adamış olduğunu unutmamak önemlidir.

- Reklam -

Ek olarak Druckmann, Naughty Dog’un benzer şekilde sevilen oyun serisi The Last of Us hakkında da konuştu. Stüdyonun şu anda potansiyel bir 3. bölüm için fikir araştırdığını ancak yeterince güçlü bir hikâye bulamazlarsa 2. bölümün sonundan memnun olduklarını belirtti. Druckmann, stüdyonun 3. bölüm için bir hikâye taslağı olduğunu ancak ekip şu anda aktif olarak üzerinde çalışmıyor.

Uncharted 4’ün başarısının ve Sony’nin baskısının olmamasının, Naughty Dog’a seriyi kendi şartlarına göre bitirme özgürlüğü verdiğini belirtmekte fayda var. Stüdyo artık yeni IP’ler geliştirmeye ve yeni çevrimiçi mod “Factions” ile The Last of Us’ı genişletmeye odaklanabilir. Naughty Dog’un Uncharted serisini hala zirvedeyken bitirme kararı, kaliteli hikâye anlatımına olan bağlılıklarının ve oyun endüstrisinde mümkün olanın sınırlarını her zaman zorlama arzularının bir kanıtıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar