Konsol Oyunları

Uncharted 4: A Thief’s End Satış Rekorları Kırıyor

Geliştirici , Uncharted 4: A Thief’s End‘in Nathan Drake’in maceralarını içeren Naughty Dog’un son bölümünün 37 milyondan fazla kişi tarafından indirildiğini ve oynandığını açıkladı.

PS4’ün en popüler parçalarından birinin yayınlanmasının üzerinden beş yıl geçti; Uncharted 4. Son neslin en büyük PlayStation hitlerinden birinin yarım on yıllık doğum gününü kutlamak için geliştirici Naughty Dog, oyunun yapımından bazı sahne arkası notlarını paylaşan özel bir retrospektif blog yayınladı.

Makaledeki en dikkat çekici olaylardan biri, oyunun dünya çapında 37 milyondan fazla oyuncu tarafından deneyimlendiğini ortaya koyuyor. Dolayısıyla platforma özel bir oyun için fena değil.

Naughty Dog’s Dinah Bakeer blogda “Uncharted 4: A Thief’s End’in sizden, topluluktan, hayranlardan ve oyunculardan aldığı resepsiyon bizi onurlandırdı” diyor. “2021 itibariyle, 37 milyondan fazla bireysel oyuncu Nathan Drake’in nihai macerasını indirdi ve deneyimledi.”

Uncharted 4 PS Plus geldi geçen yıl Nisan ayında ve PS Plus’ın parçası olarak collection adında mevcuttur. Satış rakamları bir yana, bu ölçümler hatırı sayılır bir erişim olduğunu gösteriyor. PlayStation 4’ün 110 milyondan fazla sattığı düşünüldüğünde tüm PS4 sahiplerinin neredeyse üçte birinin Uncharted 4 oynadığını tahmin edebiliriz. Bu iyi bir bağlantı oranı.

Oyunun lansman yolu kolay değildi; birkaç gecikmeden daha fazlasını atlattı ve hatta  birkaç kopyasını hırsızlıktan kaybetti. Ancak kritik karşılama yapılacak bir şeyse, hepsine değdi diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu