Genel

Twitch Platformuna Yeni Kategoriler Ekledi

Twitch, “topluluk ve reklamveren geri bildirimlerine” yanıt olarak yeni bir Havuzlar, Sıcak Küvetler ve Plajlar kategorisini duyurdu.

Duyuru, Twitch ve “sıcak küvet metası” için tartışmalı bir haftadan sonra geldi ve bazı yayıncılar, reklamların herhangi bir uyarı veya açıklama yapılmadan kanallarından askıya alındığından şikayet etti.

Twitch, bunu “reklamverenlerin isteği üzerine” yaptığını bildirdi. Twitch bir blog gönderisinde , “Reklamveren tabanımızın çoğunluğu tarafından işaretlenen bazı kanallardaki reklamları kısa süre önce askıya aldık ve onları bilgilendiremedik,” dedi.

“İçerik oluşturucularımız bize güveniyor ve etkilenen yayıncıları bu değişiklik gerçekleşmeden önce uyarmalıydık. Bunu yapmamak bir hataydı. Özel durumlarını ele almak ve uygun olduğunda reklamları geri yüklemek için bireysel içerik oluşturucularla birlikte çalışıyoruz.”

Yayıncılardan gelen yaygın bir şikayet, Twitch’in cinsel açıdan müstehcen içerik hakkındaki yönergelerindeki kafa karışıklığıdır. Twitch bunu açıklığa kavuşturmaya çalıştı ve şöyle dedi: “Başkaları tarafından seksi olarak görülmek kurallarımıza aykırı değildir ve Twitch, algılanan çekiciliği nedeniyle kadınlara veya hizmetimizdeki hiç kimseye karşı yaptırım uygulamayacaktır.”

Peki kurallar neler? Twitch “bağlamsal olarak uygun durumlarda (örneğin plajda, jakuzide) mayoda görünebilir ve flama, kıyafet politikamız tarafından belirtildiği gibi uygun kapsama alanına sahip olması koşuluyla vücut yazısı ve vücut boyama gibi yaratıcı ifadelere izin veririz”, dedi.

“Twitch’te çıplaklığa veya müstehcen içeriğe (pornografi, cinsel eylemler ve cinsel hizmetler olarak tanımlıyoruz) izin verilmez.”

Twitch, yeni Havuzlar, Sıcak Küvetler ve Plajlar kategorisinin “marka hedefleme olanaklarını geliştirmek” için uzun vadeli bir çözüm olmadığını, ancak kısa vadede birkaç sorunu çözdüğünü söyledi. En önemlisi, reklamverenler kategoriyi seçebilecek veya seçemeyecekler; bu, Twitch’in bakış açısına göre muhtemelen markaları en azından bir süre uzak tutacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu