İnceleme

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege İncelemesi

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege İncelemesi yapacak olursak,  Six siege nişan oyunlarından bir tanesidir. Oyunun en önemli kısmı taktiksel bir oyun olmasıdır. Bu oyunda kalıcı ölüm mevcuttur. Oyunda karakter ölürse oyun başlayana kadar tekrar dirilemiyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege İncelemesi

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Oyun İçeriği

TTom Clancy’s Rainbow Six Siege İncelemesi için oyun modlarına bakmak lazım.  Çeşitli oyun modları vardır. Tasarım olarak harika bir görünümü vardır. Oynanış şekli ve haritaları ile taktik gerektiren strateji oyunudur. Ülkenin dünyaca ünlü anti terörist ekipleri ve beş ayrı ülkenin ekipleri yönetilebiliyor. SAS, FBI, SWAT, GIGN, SPENSNAZ gibi birlikler oyunda mevcuttur. Öncelikle oyunun kazanılması gerekmektedir. Çünkü bu birlikleri açmak için oyunda para kazanılması gerekmektedir. Bu paralar görev tamamladıkça kazanılmaktadır.

Seviye atladıkça para kazanılır. Saldıran ve savunan olarak iki görev vardır. 10 saldıran, 10 savunan mevcuttur. Bu operatörler ana silah, silah ve ekipmanlar taşımaktadır. Oyun operatör açısından bir hayli iyidir. Ancak silah eklentileri konusunda bir hayli zayıftır. Ancak silah görüntülerini düzelten seçenekler vardır. Her silaha ayrı bir şekilde skin tasarımı konulmuştur. Tabi bunu alırken R6 kredi ile ya da renown kullanılmaktadır. Oyunda bu çeşitler haricinde para birimi yoktur. R6 gerçek para ile satın aldığımız birimdir. Renown ise oyun oynadıkça ve seviye geçtikçe oyun kredisi kazanılan para birimidir.

Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege İyi Ve Kötü Yanları

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege İncelemesi için en önemli unsurlardan biri de online bir oyun olmasına rağmen ubiosft sorunlarını halledememiştir. Örnek vermek gerekirse karşı oyuncuyu pencerede sanarken aslında içeri girip karşı tarafı çoktan öldürmüş olabiliyor. Bu oyun için oldukça önemli bir etkendir. Bunun nedeni host sisteminin kullanımıdır. İnternet ve bilgisayar yapısı iyi olan oyuncu hostluk yapıyor. Diğer oyuncular ona göre ping değerleri değişmektedir. Buna göre aynı yerde bulunan oyuncular en iyi değere sahip oyuncular olmaktadır. Online olarak daha iyi bir altyapıya sahip olabilmeliydi. İleri ki zamanlarda ubisoft bu problemi çözmek için yeni değişimler yapacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu