İnceleme

The Stanley Parable incelemesi

The Stanley Parable incelemesi ile birlikte oyuncuların yüksek puana sahip bu oyun hakkında daha çok bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

The Stanley Parable, 2013 yılında piyasaya sürülen ve birçok oyuncu tarafından beğenerek oynanan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyun, sunduğu hikayesi ile birlikte dikkat çekerken oyunun pek çok eleştirmen tarafından yüksek not aldığı da görülüyor. Lafı çok uzatmadan hemen oyunu anlatmaya başlayalım.

The Stanley Parable incelemesi

Özellik ve Oynanış

Hayatta verdiğimiz her türlü seçim, hayatın gidişatını etkiliyor. Bu seçimleri verirken önemli olan konu baskı altında olup olunmadığı. Bir kişi kendi özgürlüğü ile seçim yapıyor ise bu gayet güzel bir şey fakat başkasının baskısı altında seçim yapıyorsa bu doğru bir yaklaşım olmamakta. The Stanley Parable, tam da bu konuyu ele alan hikaye tarzında bir oyun.

The Stanley Parable incelemesi

Bir ofis çalışanı olan Stanley, bir gün ofisteyken çalışanlarının olmadığını fark eder. Dışarıdan bir ses konuşarak Stanley’i yönlendirmeye çalışır. Stanley ise ister konuşanı dinler ister kendi yolunu seçer. Oyunda birden fazla senaryo bulunması sayesinde oyuncu kendi seçenekleri ile oynayarak farklı maceralar yaşayabilir.

Grafik ve Ses

The Stanley Parable incelemesi yaparken incelenmesi gereken bir diğer kısım grafik ve ses olmakta. Oyun, oda tasarımı konusunda yeterli düzeyde olsa dahi grafik konusunda üst düzey bir performans beklememek gerekiyor. Oyunun temel amacı hikayeli bir şekilde oynamak ve oyuncunun kendi seçimlerini yapıyor olması. Seslendirmeye sahip olan bu oyun için internette Türkçe seslendirme paketi bulunabiliyor. Bu da oyunun daha eğlenceli geçmesini sağlıyor.

Optimizasyon ve Topluluk

The Stanley Parable oyunu için en düşük sistem gereksinimleri arasında Windows XP işletim sistemi, Intel Core 2 Duo işlemci, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 7600, AMD Radeon X 8000 veya Intel HD Graphics 2000 ekran kartı ve 3 GB depolama alanı gerekiyor. Oyunun Metacritic üzerinde aldığı Metascore değeri 88 olurken kullanıcı puanı ortalaması 8 olarak yer almakta. Oyunun Steam’de aldığı olumlu oy oranı ise %90’ın üzerinde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu