Haberler

The Long Dark 5 Milyon Adet Sattı

The Long Dark, 2014’te piyasaya sürüldüğünden beri iyi iş çıkardı.

Geliştirici Hinterland‘ın bildirdiğine göre, The Long Dark şu anda 5 milyon satışı aştı. Ayrıca oyuna Xbox Game Pass ve Noel’de ücretsiz bir hediye olan Epic Game Store aracılığıyla 3,5 milyon aktif oyuncu daha geliyor. Oyun, bugüne kadar toplam 8,5 milyon oyuncuya ulaştı.

Ekip şu anda Bölüm Dört üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Yakında test aşamasına geçecekler. 4. bölüm, yeni bir oyun hikayesi ve yeni bir mekanikler içerecek.

“Şu anda tamamlanan birkaç küçük alan” dışında ortamlar çoğunlukla tamamlandı. Bundan sonra, ekip geliştirmenin cilalama aşamasına geçecek, ancak en az birkaç ay daha üretim ve ardından bir test ve optimizasyon aşaması olacak. Hinterland , bölümün yayınlanmaya yakın olduğu bir tarihi yakın zamanda paylaşacak.

Beşinci bölüm de hazır olacak

Bölüm 4’teki geliştirmeler sona erer ermez, Bölüm Beş yazılacak. Ekip, bölümü oyun satın alma işleminin bir parçası olarak göndermeyi taahhüt ediyor. Bu da, Hinterland 2013’te Kickstarter’ı yaptığında verdiği bir sözdü. Bu amaçla stüdyo, oyuncuların Bölüm Beş’in haricinde ne isteyecekleriyle ilgileniyor. Bunun için de bir anket yayınlanmış durumda,  Bu ankete katılarak düşüncelerinizi paylaşabilir ve ekibin geleceği planlarken bunları dikkate almasını sağlayabilirsiniz.

Öte yandan Hinterland yaptığı açıklamada şunları söyledi. ”Oyuncuların bizlere sağladığı geri dönüşler sayesinde büyük bir azimle oyunu geliştiriyoruz. Böylece sizlere en iyi oyun deneyimini sunmak, bizim birincil görevimizdir,” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu