HBO için geliştirilmekte olan Last of Us dizisi, orijinal PS3 oyununa dayanıyor. En azından ilk sezonu için. Ancak hayranlar tam olarak dizinin nasıl olacağını bilmek istiyor. Orijinal oyundan oldukça farklı olan kısımları olduğu tahmin ediliyor. Bu kısımların ne olduğu elbette hala bir sır.

SXSW 2021 etkinliği sırasında IGN’ye konuşan, her iki oyunun da yaratıcı yönetmenliğini yapan ve şovun yönetici yapımcılığını üstlenen Neil Druckmann, dizide aksiyon seviyesinin aşağı çekileceğini söyledi. Öğretilecek mekanik olmadığından aksiyon seviyesi düşürülmüş. Bu da yazarların karakterler arasındaki dramaya daha fazla zaman odaklanmasına olanak sağlıyor. Ek olarak, olayların oyundan tamamen farklı olduğu noktalar olacağını dile getirdi.

“Şimdiye kadar en sevdiğim bölümlerden bazıları hikayeden büyük ölçüde saptı ve insanların onları görmesini bekleyemiyorum,” diye ekledi.

Dizi konuşma ve diyalog odaklı olacak

The Last of Us, çizgisel, hikaye tabanlı bir oyun için çok uzun. Oyun 20 saatten fazla zaman alıyor ve uyarlama bir filmden ziyade bir dizi olacağından dolayı da film biraz kelimelere odaklanacaktır.

Yıllar önce, Game of Thrones yıldızı Maisie Williams, Ellie’yi bir film uyarlamasında oynamak istediğini söylemişti . O zamanlar mükemmel bir rol gibi görünüyordu. Ancak o zamanlar 14 yaşındaydı ve bu olanaksızdır. Şimdi ise kendisi 23. yaşına bastı. Ancak şuanki başrol oyuncuları, her ikisi de Game of Thrones’da oynamış olan Pedro Pascal ve Bella Ramsey olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz