“Açık dünya MMO hayatta kalma” oyunu The Day BeforeDayZ’in bir parçası olarak anılıyor. Ayrıca Last of Us’un bir bölümü ve The Division’ın parçası olarak da piyasadaki yerini aldı. Yeni gelen 10 dakikalık fragmanda da bu detaylar açık bir şekilde ortaya çıktı.

Yayıncı MyTona ve geliştirici Fntastic nihayet, 2021’in 2. çeyreğinde PC’de Steam üzerinden piyasaya sürülmesi planlanıyor. Geliştirici, açık dünya hayatta kalma MMO seti olarak adlandırılan, yeni bir fragman videosunu oyunculara sergiledi.

Oyunun ilk fragmanında gördüğümüz şehirden ziyade, oyun fragmanı bizi kırsala götürüyor. Tema, silah sesleri, arka planda kavga eden insanlar ve bir radyo yayını, videoda öne çıkan detaylar arasında yer alıyor. Sonunda ise iki oyuncunun bir akarsuyu, terk edilmiş bir benzin istasyonunu keşfettiği ve ölümsüzleri savuşturduğu gösteriliyor.

Sonunda, bir alarm kodunu deaktif ettikten sonra, bazı düşman oyuncular başından beri takip ettiğimiz ikili için işleri daha da zorlaştırmak için ortaya çıkıyor. Yağmalamak, ateş etmek ve hayatta kalmaktan hoşlanıyorsanız, bu oyunda dört gözle bekleyeceğiniz çok şey var.

Fragmanda oyun için yapılan açıklamasında: “The Day Before Day, ete aç, enfeksiyon kapmış ve hayatta kalanlar tarafından yiyecek, silah ve araba için birbirlerini öldüren ölümcül, salgın sonrası Amerika’da geçen bir açık dünya MMO hayatta kalma oyunudur”. “Artık hatırlamadığınız bir dünyada tek başınıza uyanıyorsunuz, hayatta kalmak için cevaplar ve kaynaklar bulmaya başlıyorsunuz,” ifadeleri yer alıyor.

Geliştirici  Fntastic  daha önce mobil macera oyunu Radiant One üzerinde çalıştı ve yukarıdan aşağıya hayatta kalma oyunu The Wild Eight’ı yarattı. Ancak ikisi de bu kadar büyük ölçekte değildi. Yayıncı  MyTona ise, “Rusya ve BDT’deki en büyük oyun geliştirme şirketlerinden biri” olduğunu iddia etse de, çoğunlukla ücretsiz oynanabilen mobil oyunlarla tanınıyor.

Henüz net bir çıkış tarihi yok, ancak Fnatic Steam’e “yakında geliyor” dedi. İşte fragman videosu:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz