Genel

Tencent, Remedy Entertainment’ten Küçük Bir Pay Satın Aldı

Tencent Holdings Ltd. , Alan WakeQuantum Break’in arkasındaki geliştirici olan Remedy Entertainment’ın küçük bir bölümünü ve çok yeterli karşılanan Control’ü satın aldıHolding şirketi çoğunluk payını satın almamış olsa da, Tencent portföyünü genişletmeye devam ediyor.
Tencent, 1998 yılında kurulmuş, Çinli ve çok uluslu bir holding şirketidir. Nispeten genç olmasına karşın, şirketin pahasının 500 milyar doların üzerinde olduğuna inanılıyor. Bunun bir kısmı, Tencent’in Don’t Starve geliştiricisi Klei Entertainment’ın çoğunluk payını satın alması gibi, teknoloji şirketinin yaptığı daima satın almalar sayesindedir. Son örnek ise Tencent Games’in Remedy Entertainment’ten küçükte olsa bir pay satın almasıdır.
Gamesindustry.biz’e göre Tencent, Remedy Entertainment’ta% 3,8 olan 500.000 pay satın aldı. Tencent payları, Remedy’nin 1.8 milyon payını elinde tutan Accendo Capital tarafından satıldı.
Bu büsbütün Tencent için bir finansal yatırımdır. Remedy Entertainment’ın CEO’su Tera Virtala’ya nazaran, geliştirici Tencent’in Remedy’ye yatırım yapmaya karar vereceğini bilmekten keyifli.

“Doğal olarak Tencent’in dalda kapsamlı bir uzmanlığa sahip olduğunun farkındayız, bu nedenle Remedy’ye gösterdikleri ilgiden onur duyuyoruz ve Tencent’i yeni bir hissedar olarak ağırlamaktan memnunluk duyuyoruz.”
Şirket, Riot Games’in yüzde 100’üne, Epic Games’in yüzde 40’ına, PUBG’nin yüzde 11,5’ine, Leyou’ya (ve tüm yan kuruluşlarına) ve daha fazlasına sahip. Tencent, karar verme gücüne sahip olduğu ve büsbütün finansal olan ve diğer hiçbir şey olmayan ataklar ortasında seçim yapıyor üzere görünüyor. Remedy’nin yalnızca birkaç payının küçük bir biçimde satın alınması, satın almayı bu noktada yalnızca finansal bir satın alma haline getiriyor.
Remedy Entertainment, yepyeni bir oyun yayınlamamasına rağmen 2020’de en güzel yılını geçirdi . Finlandiyalı oyun geliştiricisi, Control ve evvelki oyunların başarısını 15.9 milyon dolarlık kar elde etti.
Tencent’in küçük bir Remedy Entertainment payı satın alması büsbütün mantıklı. Ek olarak, geliştiricinin önümüzdeki aylarda ve sonrasında çok şey saklayacağına dair umutlar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu