Tales of Arise’ın Eylül ayı için çıkış tarihi belirlendi. Famitsu’da belirtildiği ve Gematsu tarafından tespit edildiği üzere Tales of Arise, 10 Eylül’de batıda ve 9 Eylül’de Japonya’da yayınlanacak. Ayrıca oyunun daha önce duyurulan PS4, Xbox One ve Steam PC sürümlerinin yanı sıra PlayStation 5 ve Xbox Series X / S’ye de geleceği duyuruldu.

PS4 ve Xbox One sürümleri, yeni nesil sürümlere ücretsiz yükseltme içerecektir. Oyun ayrıca 4K çözünürlükte 60 fps’de performans modunu destekleyecek.

Bir Famitsu röportajında ​​yapımcı Yusuke Tomizawa, PS5’in DualSense kablosuz denetleyicisinin dokunsal geri bildirimini nasıl desteklediği gibi oyun hakkında bazı bilgiler paylaştı. Teknoloji sayesinde oyuncular, örneğin ateş ve şimşek büyüsü arasındaki farkı anlayabilecekler.

Tomizawa oyun için yeni karakterleri, Alphen, Rinwell ve Rowe’u ve Biezo adlı yeni bir düşman karakterini ortaya çıkardı. Ayrıca iki saldırı da duyuruldu ve bunlar bir destek eylemi Boost Attack ve bitirici saldırısı olan Boost Strike. Çoğu düşman saldırısından kaçılabildiğinden, kaçış savaşın ana mekaniklerinden biridir. Oyundaki savaş, serinin diğer girişlerinden daha hızlı olacak, bu nedenle zorluk ayarları ve otomatik işlevsellik olacak.

Mystic Ates, Artes ve Skills geri dönecek ve Mystic Artes’ı nasıl etkinleştireceğiniz farklı olacaktır.

Oyunun kısaca özeti ise: Tales of Arise, Dahna ve Rena’nın iki komşu gezegenini içeren bir güneş sisteminde geçer. Dahna’nın sakinleri her zaman göklerinde açıkça görebilecekleri bir gezegen olan Rena’daki gezegen komşularına kutsalların ülkesi olarak saygı göstermişlerdir. Dahna halkı için Rena ve sakinleri hakkındaki efsaneler sayısız nesillere aktarıldı ve zamanla akıllarında Dahna halkı için acımasız bir gerçekliği perdeleyen gerçekler haline geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz