Failbetter Games’in mükemmel yıldızlararası anlatı macerası Sunless Skies için yeni bir güncelleme geliyor. Önümüzdeki ay yani 19 Mayıs’ta, gelişmiş Sovereign Edition sürümünde mevcut PC oyuncuları için aynı zamanda ücretsiz bir güncelleme olarak gelecek.

Sunless Skies Failbetter’ın Sunless Sea’nin devamı niteliğindedir ve adından da anlaşılacağı gibi, atasının denizcilik macerasını “göksel dehşetle dolu ve hırslar yüzünden harap olmuş bir evrende” maceraya atılmayı amaç edinir. Çarpıcı hikayesi ve görsel manzaralarıyla oyuncular unutulmaz anlar yaşatır. PC versiyonu asıl olarak 2019 yılında yayınlandı. Bu yeni gelecek olan sürüm ise geliştirilmiş ve günümüze uyarlanmış sürümü olacak.

Bununla birlikte, Sunless Skies’in Sovereign Sürümü, her şeyi daha da ileriye götürüyor; gelişmiş karakter ilerlemesi, yeni bir arayüz, oyuncular için karakterlerinin geçmişini tanımlamaları için daha fazla yol ve ayrıca deneyimli kaptanların seviye sınırına ulaşıldığında yeteneklerini geliştirmeye devam etme yeteneği vaat ediyor. Aynı zamanda yeni ticaret fırsatları, egzotik yeni bir lokomotif motoru ve yeniden işlenmiş açlık mekaniği getiriyor. Kendilerini çaresiz bir atıştırmalık ihtiyacı içinde bulan oyuncular için “giderek şüpheli gastronomik seçenekler” sunuyor.

Ayrıca daha iyi performans, “büyük ölçüde geliştirilmiş” oyun kumandası desteği ve “kelimenin tam anlamıyla yüzlerce” düzeltme ve daha küçük ince ayarlarla beraber geliyor. Failbetter’ın duyuru gönderisinde daha kapsamlı bir liste mevcut.

Sunless Skies’e zaten sahip olan PC oyuncuları, başlangıçta otomatik olarak Sovereign Edition’a yükseltilecek ve mevcut oyunları, birkaç uyarı ile gayet iyi çalışmaya devam edecek.

Sunless Skies: Sovereign Edition’ın Switch, PlayStation, Xbox ve PC’ye 19 Mayıs’ta gelmesi planlanıyor. Ancak Failbetter, gönderim sürecinde herhangi bir sorunla karşılaşıldığında “beklenmedik” durumlarda konsolun çıkış tarihlerinin kayabileceği konusunda uyarıyor .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz