HaberlerDonanım

Steam’de kaç kişinin oyun kumandası kullandığı belli oldu

Steam geçtiğimiz günlerde kaç kişinin oyun kumandası kullandığını açıklandı. Açıklanmış olduğumuz verilere baktığımızda 48 milyon kişinin oyun kumandası kullandığı görünüyor. Bazı oyuncular, oynadığı için klavye & fare tercih edilirken bazıları oyun kumandası tercih ediyor. Açıklanmış olan bu verileri daha detaylı incelediğimizde ise karşımıza aşağıdaki veriler çıkıyor. 

48 milyon oyuncunun oyun kumandası kullandığı belli oldu:

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tam 48 milyon adet oyuncu oyunlarını oyun kumandası üzerinden oynuyor. Günlük oyun oynayan kullanıcıların ise %10’luk bölümü oyunlarını oyun kumandası üzerinden oynuyor. RTS oyunların oyun kumandası ile oynanma yüzdesi, %1 iken spor ve dövüş oyunlarında oyun kumandası ile oynanma yüzdesi %70’lere kadar ulaşıyor. Özellikle klavye & fare tercih edilen FPS oyunlarında ise oyun kumandası ile oynanma yüzdesi, %7 ile %8 arasında değişiklik gösteriyor. En çok oyun kumandası ile oynanan oyun türünün %90’lık bir kısımla kış sporları, kaykay ve yarış oyunları oluyor. Oyuncuların en çok tercih ettiği kumanda %68’lk kısımla Xbox kumandası oluyor. PlayStation kumandasını tercih edenlerin yüzdesine baktığımızda rakamın %21’e düştüğünü görmekteyiz. 

Bunun gibi haberleri sayfamızdan okumaya devam edebilir, yorumlar kısmından görüşlerinizi belirterek bizleri mutlu edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu