Dünya üzerinde en büyük dijital oyun platformu olan Steam, geçtiğimiz saatlerde içerisinde bulunan toplam oyun sayısını açıkladı. Steam kütüphanesi içerisinde şu anda toplam 50 bina adet oyun bulunmakta. Bu rakamın ABD mağazası için olduğunu da belirtmek isteriz. Açıklanmış olan bu rakamın içerisinde çeşitli telif hakları nedeni ile kaldırılan oyunların dahil olmadığını da söyleyelim.

Geçmiş olduğumuz günlerde başlamış olan Ay Takvimi İndirimleri sayesinde Steam üzerine büyük bir oyuncu akışı olmuştu. Her çeşit oyuncuya oyun sunan Steam yukarıda da belirttiğimiz gibi içerisindeki
oyun sayısını 50 bin’4 ulaştırdı. Ayrıca bu oyunların tümünü satın almak isterseniz ödemeniz gereken tutarın 585 bin 36 Dolar olduğu da açıklandı.

Geçtiğimiz yıl Steam kütüphanesine 10 bin yeni oyun eklenmişti. Aylık 120 milyondan daha fazla kullanıcısı ile Steam, en büyük dijital oyun platformu olmaya devam ediyor.

Steam teni bir rekora daha imza atmıştı

Dijital oyun platformları arasında rekabet oldukça fazla. Özellikle Epic Games ile sıkı bir rekabet içerisinde olan Steam geçmiş olduğumuz hafta sonunda Steam 26,4 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşmıştı. Ayrıca açıklanmış olan bilgiler arasında 7,3 milyon kişinin aktif oyun oynadığı da yer alıyordu.

Bunun gibi haberleri sayfamız üzerinden okumaya devam edebilir, görüşlerinizi bizlere bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz