Cloud Imperium Games geliştirmiş olduğu ve uzay simulasyonu kategorisine dahil olunan online ve çevirimiçi özelliği bulunan Star Citizen kısa süreliğine oynaması ücretsizdir. Bu süre 25 Şubat‘a kadar geçerli olup sonraki süreçte ise tekrardan ücret alınmaya devam edecektir.

Oyun Hakkında

Online odaklı bir oyun olan Star Citizen dünyasında hem ticaret yapabiliyor hem de kendi üssünüzü ve askerlerinizi geliştirerek diğer oyuncular ile üstünlük kurma mücadelesine giriyorsunuz. Bu tarz oyunların azlığı sebebiyle Star Citizen son yıllara damga vuran oyunlar arasında yer almaya devam ediyor. Uzay atmosferiyle sizi karşılayan bu yapım daha önceki oyunlardan farklı olarak sizlere bir simulasyon deneyimi sunmasıdır.

Oyunun hikayesel bağlamında ise pek bir şey beklememek gerekiyor. Çünkü online oyunlar bu tarz unsurlardan uzaktır ve olsa bile sadece kullanıcıyı bir yere kadar tutmak içindir. Ayrıca oyunu anlaması için de kısa bir hikaye yazılmaktadır.

Yine oyun içerisinde bir takım sistemi bulunarak hem ekibe katılıp hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Yapacağınız takaslarla ve ticaretle de oyun içerisinden almış olduğunuz nesnelerle diğer oyunculardan güçlü olabilme şansına sahipsiniz.

Oyunun Tam Sürümü Çıktı Mı?

Oyun şuanda Alfa sürümünde ve ne zaman tam sürüme çıkacağı malesef ki şu aşamada belirtilmemiş. Gelen yapımcı açıklamalarına göre oyunun halen geliştirilmekte olduğu ve kusursuz çevirim içi oyun deneyimi sunmaya çalıştıklarıdır. Bu yüzden tam sürüm için şu aşamada bir tarih verilmemiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz