Sony, PlayStation 5 konsolu için ilk büyük yazılım güncellemesini 14 Nisan 2021 tarihinde kullanıma sunacak ve çok talep edilen USB depolama desteği de dahil olmak üzere birçok yeni özellikle birlikte geliyor.

Bu özellikle, oyuncular oyunlarını PS5’ten bağlı bir USB depolama cihazına aktarabilecekler. Aslında oyunu sürücüden oynayamayacaksınız, bunun yerine sadece arşiv için kullanacaksınız. Gelecekte oyuna ihtiyacınız olursa, onu sürücüden aktarmak, baştan indirmekten çok daha hızlı olacaktır. Bu özellik bir süredir PS4 konsollarında mevcuttu ve oyunu doğrudan harici sürücüden çalıştırabiliyor.

Diğer önemli özellik ise nesiller arası Share Play. Artık, PS5 sahipleri PS4 sahibi arkadaşlarını bir oyuna katılmaya davet edebilir. Bu, PS4 oyuncusunun bulut üzerinde siz gibi oyununuzda oynamasını sağlar. Ayrıca onları kooperatifte sizinle birlikte oynamaya davet edebilirsiniz. İzlemeleri için ekranınızı sizinle paylaşabilirsiniz. İlk iki özellik PlayStation Plus aboneliği gerektirir, ancak üçüncüsü ücretsizdir.

Arkadaşınızın katılabilir oyun oturumlarından bir seçki artık hem PS5 hem de PS4 konsollarında görünecek ve oyun bulmayı ve bunlara katılmayı kolaylaştıracak.

Diğer değişiklikler arasında, arkadaşlar ve partiler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için Game Base’de yapılan iyileştirmeler, oyun sohbetini hızlı bir şekilde devre dışı bırakma veya diğer oyuncuların sesini ayarlama yeteneği, oyunlar için ön indirme güncellemeleri (geliştirici tarafından etkinleştirilmişse), böylece yama yayınlanır yayınlanmaz oynamaya hazır olması, ekran yakınlaştırma, kupaların otomatik ekran çekimlerini / videolarını sadece altın ve platin gibi yüksek değerli kupalarla sınırlama yeteneği ve yeni bir oyuncu Trophy Stats ekranı yer alıyor.

Son olarak Sony, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek olan iOS ve Android için PlayStation Uygulaması için de değişiklikleri duyurdu. Bunlar, uygulamadan PS5’te çok oyunculu bir oturuma katılma, PS5 konsol depolama alanınızı yönetme, kupa koleksiyonlarını arkadaşlarınızla karşılaştırma ve PlayStation Store’da gösterilen ürünleri sıralama ve filtreleme becerilerini içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz