Mobil Teknoloji

Snapdragon Nedir?

Snapdragon Nedir? sorusu kullanıcılarının duydukları, merak ettikleri sorulardan birisidir. Telefon, tablet, bilgisayar kullanıcılarının duydukları, merak ettikleri snapdragon bugünlerde oldukça sorulan bir kavramdır. Her telefonda, tablette, bilgisayarda birtakım işlemciler kullanılmaktadır. Gerek kullanıcılar gerekse satıcılar telefon, tablet, bilgisayar özellikleri anlatılırken işlemcilerden bahsederler. İşlemci nedir sorusuna da açıklık getirmek gerekir. İşlemci telefonlar, tabletler ve hatta akıllı saatlerin komutlarını oluşturan, elektronik işlemleri yapabilecek, elektronik devrelerden oluşmuş bir devredir. Özetle, işlemci bilgisayarlar, telefonlar, tabletler, akıllı saatler için oldukça önemli bir unsurdur. 

Snapdragon Nedir?

Snapdragon Nedir? Bir İşlemci Midir? 

Snapdragon nedir? sorusuna evet bir işlemcidir diyebiliriz. Satıcılar elektronik cihazları alırken birçok soru sormaktadırlar. Snapdragon işlemci kullanıcıların çok sordukları sorulardan biridir. Snapdragon bir çip sistemidir. Snapdragon’da yıllar geçtikçe, her yıl işlemcilerin kalitesi artmaya başlıyor ve her geçen yıl model yükseliyor. Son sürümü 865 olan snapdragon, birçok işlemcisiyle elektronik cihazlarda bulunmaktadır. S1, s2,200,400 ,700, 800 gibi birçok işlemcisi olan snapdragon işlemci kalitesi arttıkça kullanıcılara güven vermektedir.  

Snapdragon Nedir?

Snapdragon işlemcisi Qualcomm firması

Snapdragon tercih edilen işlemcilerden biridir. Üretici firması ise Qualcomm’dur. Snapdragon nedir? sorusundan sonra Qualcomm’u tanıyalım. 1985 yılında Amerika’da kurulmuştur. Kablosuz elektronik hizmetler yapan ve pazarlayan bir kuruluştur. Snapdragon ile birlikte alanını genişletmiştir. Snapdargon ; LG vg30, Lenovo Vibe K5, Samsung Galaxy Note 8, OPPO Reno gibi bir çok markada kullanılmıştır. Hala da talep görmeye devam etmektedir. İşlemciden haberdar olan kullanıcıların telefon, tablet, bilgisayar seçerken baktığı özelliklerden biri de snapdragon olmasıdır. Android olan bütün markalarda bu işlemci kullanılmıştır. Bunun yanı sıra Windows işletim sistemi ile de uyumlu özellikler göstermesi bu işlemciyi talep edilir bir işlemci yapmaktadır. Ayrıca en çok model ve markaya sahip olan işlemci olarak da öne çıkanların arasında yer almaktadır.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yeni işlemcilerde geliştirilmektedir. Snapdragon işlemcileri 64bit özelliğe sahiptir. Son zamanların en çok tercih edilen modeli ise Snapdragon’un yeni modeli olan 865’dir. Oldukça rağbet gören bu model, birçok telefonda, bilgisayarda kullanılmıştır. Akıllı saatlerde de bu işlemci oldukça rağbet görmektedir. İleri ki zamanlarda da rağbet görmeye devam edecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu