Journey and Flower geliştiricisi thatgamecompany, bu Haziran’da Switch için Sky: Children of the Light’ı piyasaya sürecek. Şu anda AppStore ve Google Play’de mevcut olan Sky: Children of the Light , mobil ve konsol arasındaki oyunculara çapraz oynama özellikleri sağlayan ve başlatması ücretsiz olan bir sosyal macera oyunudur.

Temmuz 2019’daki ilk çıkışından bu yana oyun, oyun ve toplulukları içindeki şefkat, arkadaşlık ve fedakarlığa odaklanıyor. Oyun, Apple’ın Yılın iPhone Oyunu, Google Play’in 2020’nin En İyisi Ödülü, SXSW’nin Yılın Mobil Oyunu ve GDC’nin İzleyici Ödülü gibi birçok ödül aldı.

Yayınlandığından bu yana dünya, dokuz macera sezonu, birden fazla “etkinlik” ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için para toplayacak özel etkinlikler düzenlei. 2020’de oyunun hayran kitlesi, sağlık çalışanları ve doktorlar için COVID-19 yardım fonunda 1 milyon dolar topladı.

Stüdyo, bu ay, kayıp akrabalarının yanı sıra terk edilmiş bir ağaç evini yeniden inşa etmesi gereken yalnız bir İzciye odaklanan yeni bir hikaye odaklı seri olan Season of Assembly’yi yayınladı.

Ayrıca diğer oyuncularla müzik yaratabilecek, arkadaşlığı geliştirmek için ışık mumları hediye edebilecek, alemleri keşfetmek, ruhları kurtarmak ve antik hazineleri bulmak için ekip kurabileceksiniz. Oyuncular ayrıca mevsimsel etkinlikler ve düzenli güncellemelerin yanı sıra önümüzdeki aylarda krallıkların genişlemesini bekleyebilirler.

PC ve Android oyuncuları da bu oyunu oynayabilir.

Yayınlanan fragman videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz