Haberler

SBMM Warzone Sitesi Kapanıyor

Oyuncuların Warzone profillerini ve istatistiklerini izleyen bir web sitesi olan SBMM Warzone, kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya. Web sitesindeki tweetler, Activision’dan web sitelerini kapatmaları için resmi bir açıklama aldıklarını belirtiyor.

Warzone’da maç istatistiklerini takip etmek söz konusu olduğunda, SBMM Warzone oldukça kapsamlı bir özellik barındırıyordu. Oyuncunun önceki oyunlarını ve tüm maç ayrıntılarını gösteriyordu. Ayrıca lobilerin izlenmesine de yardımcı olan bir seçeneği bulunuyordu. Oyuncular, lobinin sıralamasını ve hatta oyunda karşılaştıkları diğer oyuncuların istatistiklerini kontrol edebiliyorlardı.

Kapatılmasına ilişkin tweet gönderisi aşağıdadır:

SBMM Warzone, Warzone topluluğu bu olay sonrası derinden sarsıldı.. Oyuncuların lobi saflarını takip edebildikleri göz önüne alındığında, Warzone’un sözde beceriye dayalı eşleştirmesi birçok çelişkinin merkeziydi. Oyuncular kendilerini saflarının çok üstünde veya altında lobilerde buldular. Aynı zamanda insanların lobilerden çıkan yayıncıları yüksek öldürmelerle yargılamasına da neden oldu.

Tüm bunlardan bağımsız olarak, web sitesi aynı zamanda bir oyuncunun maçtaki performansının ayrıntılı bir dökümünü de gösteriyordu. Bu durum insanların bilgilerini çalıyor gibi gösterildi. Dolayısıyla yakın zamanda Activision’ın avukatları onlara ulaştı ve tüm web sitesini kapatmalarını istedi. Ayrıca Activision, SBMM Warzone’un Hizmet Şartları uyarınca API’lerini kullanamayacağı “oyuncularının gizliliğini garanti etmek” istiyor.

SBMM Warzone, ortaklık talepleriyle Activision’a “birden çok kez” ulaşmaya çalıştı ancak henüz herhangi bir yanıt alamadı. Tartışma devam ederken, hala bu sorunu çözmek için Aktivasyon ile iletişime geçmeye çalışıyorlar ve aynı zamanda bir ortaklık kurarak, onları oyun için resmi bir takip sitesi haline getirmeyi umuyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu