İnceleme

Samsung Gamedriver Nedir?

Samsung Gamedriver nedir? Sorusu Aralık 2020’den itibaren Google Play’de görülen farklı uygulamalar (Andreno-Mali) neticesi merak edilen konular arasına girdi. Aslında adından da anlaşılacağı üzere oyun severlere yönelik olarak hazırlanmış bir yazılım türüdür. Ancak indirmelerde herhangi bir uygulama olarak görülmemesi ve girişe konu bir alan bulunamaması çalışmadığı hissini uyandırıyor. Yazılım bir uygulama olarak telefonlara inmiyor. Yazılımın asıl amacı telefonun kapasitesini arttırarak bazı oyunları daha iyi bir şekilde kullanıcısının oynamasını sağlamaktır. Bu nedenle arka planda kendine yer buluyor ve sadece ilgili oyunlarda çalışarak oyunun görüntü ve hız kalitesini yükseltiyor. Oyuncular açısından son derece gerekli bir yazılımdır.

Yazılımın Özellikleri

Samsung Gamedriver nedir? Sorusunun temeli şimdilik tüm Samsung akıllı telefon kullanıcılarını ilgilendiren bir konu değil. Çünkü yazılım sadece Galaxy S20 ve Galaxy Note20 için geliştirilmiştir. Uygulamayı indirmeye girdiğinizde bu uyarıyla karşılanıyorsunuz. Oyunlarda performansın artmasına yardımcı olan yazılım GPU güncellemelerini de otomatik olarak yaparak sizleri bir sıkıntıdan kurtarıyor. Yazılım arka planda çalıştığı için indirdiğiniz zaman kendisini görmüyorsunuz. Yazılımı çalıştırmak için herhangi bir uygulamaya giriş yapmaya gerek duyulmuyor. Otomatik olarak arka sistemde çalışarak oyunlarda görüntü ve hız gibi önemli performans verilerinin artmasına yardımcı oluyor. Akıllı telefonlarda oyun oynamayı seven, fakat performansından memnun olmayan kullanıcılar için oldukça yararlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung Gamedriver Nedir?

Oyun Sınırı

Sadece iki akıllı telefon modelinde kullanılabilen yazılım Samsung Gamedriver nedir? Sorusunun cevabını oldukça sınırlı bir biçime getiriyor ve oyun sınırına da eşlik ediyor. Uygulama tüm mobil oyunlarda şimdilik geçerli değil. Black Desert, Call of Duty: Mobile ve Fortnite oyunlarında geçerli bir performans artışı sağlayabiliyor. Samsung S20, N20 telefonunuz varsa ve bu oyunları mobil olarak yüksek performansla oynamak istiyorsanız mutlaka indirmeniz gereken bir yazılımdır. Geliştirmesinin yapılıp yapılmayacağı diğer modellere ve oyunlara ilerleme sağlaması konusunda ise henüz bilgi yok. Ancak sadece GPU güncellemeleri için bile yazılım oldukça faydalı görünüyor. İnce ayarlar için son derece gerekli olan bu güncellemelerin otomatik olarak yapılmasının sağlanması oldukça başarılı gibi duruyor. 

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu