İnceleme

Rust İncelemesi

Rust incelemesi için oyun içeriğine bakacak olursak, oyundaki en temel amaç karakterin hayatta kalmasını sağlamaktır. Oldukça büyük bir adanın içerisinde hayvanlarla, diğer kullanıcılarla ve vahşi doğa ortamıyla mücadele etmektir. Kaynak toplamak için çeşitli hayvanlardan, diğer kullanıcılardan ve adada bulunan her türlü madenlerden yararlanılması gerekmektedir. Diğer kullanıcılarla düşman veya dost olma ihtimaliniz var. Oyun bu zor şartlar içerisinde geçmektedir.

Rust İncelemesi

Rust Oyun İçerikleri

Rust incelemesi oyun içeriklerin genel olarak baktığımızda Minecrafta benzemektedir. Yapımcılar oyunu dizayn ederken hayatta kalma temasını işlemişlerdir. DayZ gibi Stalker gibi oyunlarla benzer özellik göstermektedir. Oyunu biraz tanıtacak olursak oyunda vahşi ormanın ortasında bir adet taş ile oyuna başlanmaktadır. Oyunda bir adet meşale ve sağlık canı vardır. Oyun içerisinde oyuncular kendilerine balta ve yay yapabilmektedir. Daha sonraki aşamalarda modern silahlar da yapılabilmektedir. Geçmişten bugüne medeniyetin en başlarından başlayıp en üst seviyeye çıkılabilecek bir oyundur.

Rust Oynanması

Rust kesinlikle hayatla mücadele oyunudur. Ormanın ortasında oyun başlamakta ve bir mücadele içine girilmektedir. Oyunda başka oyuncular da oynamaktadır. Bu yüzden bazı zamanlarda onlarla savaşma ihtimaliniz bulunmaktadır. Ama oyunda diğer oyuncularla takım da olabilirsiniz. Vahşi doğa ile iç içe bir mücadele oyunudur. Üstelik bu oyunu kendi arkadaşlarınız ile oynama imkânınız da bulunmaktadır. Kendi aranızda bir sunucu kurabileceğiniz gibi diğer oyuncuların bulunduğu oyunlara da girme şansınız vardır. Otomatik ayarların yanında manuel ayarlarda bulunmakla beraber oyunu istediğiniz gibi dizayn edebilme şansınız vardır. İleri ki zamanlarda modların sayısı artacağından ve oyun daha çok geliştirileceğinden daha zevkli olacaktır. Kullanıcılar normal moddan sıkıldığı zamanlar gelişmiş bir modda oynama şansları vardır.

Rust Oyun Özellikleri

Rust incelemesi için oyun özelliklerini inceleyecek olursak, Rust diğer oyunlara nazaran daha gerçekçi bir oyundur. Örneğin, çiğ yemek yendiğinde oyunda karakterin midesi bulanmaktadır. Açlık seviyesi belirten bir gösterge vardır. Kıyafet olmadan dışarı çıkıldığında karakter üşümektedir ve hatta ölmektedir. Eşya yapımında bir sürenin gerekmesi gibi özelliklerden dolayı gerçekçidir. Bu tür özellikler gerçekçiliğini artırmakla birlikte oyunun daha çok sevilmesini sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu