Returnal yakında çıkışını gerçekleştirecek ve Housemarque yeni fragman ile Atropos gezegeninde karşılaşacağınız bazı düşman güçlerini ortaya çıkardı. Returnal’daki Atropos gezegeni, farklı boss seçenekleriyle çeşitli ortamlara sahiptir. Bunlar doğal, asalak yaratıklar ve hatta bozuk varlıkları içerir. Ayrıca mekanik otomatlar ve daha da çeşitli farklı düşmanlar yer alıyor.

Her düşmanın kendine özgü bir kişiliği ve benzersiz bir şekilde tanımlanabilir saldırı modelleri vardır. Bazı düşmanlar mermi atarken, bazıları yakın mesafeden saldırılar gerçekleştirir. Bunlardan biri, videoda görebileceğiniz, dokunaçlardan yapılmış bir kolu olan Titanop’lardır.

Diğer yaratıkların çoğu uzak durmayı tercih edecektir. Örneğin, Overgrown Ruins’de Mycomorph, güdümlü mermileri ateşlemeye güçlü bir vurgu yapıyor ve bazen daha iyi görüş noktaları bulmak için yeni konumlara ışınlanıyor. Ayrıca, hareketinizi engelleyen bir sarmaşık kümesini serbest bırakan el bombası tarzı bir saldırı kullanacaktır. Ayrıca pusuya düşürmeyi seven yengeç benzeri Gorgolith adında farklı bir düşman türü oyunda yer alıyor.

Gorgolith’u mermilerine yem olmamak için hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Neyse ki, mermi saldırılarına karşı size yardımcı olacak çok sayıda siper yer alıyor. Hızlı hareket etmenin özü olarak özgürce kullanılabileceğiniz Dash’in kullanımı da kritik bir öneme sahiptir. Ayrıca, mermi saldırılarında hasar almadan hızlı hareket etmek için de Dash özelliği kullanılabilir.

Üçüncü şahıs oyunda manzara her zaman değişir ve her öldüğünüzde ortamlar yenilenir. Böylece yolculuğunuza yeniden başlamak zorunda kalırsınız. Oyun dünyası her öldüğünüzde değiştiği için, ekipmanı ve kaynakları dikkatli bir şekilde yönetmeniz gerekiyor.

Returnal 30 Nisan’da PS5’e geliyor. Aşağıda oyuna ait yeni fragmanı izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz