Haberler

Resident Evil 7 Satış Rekorları Kırıyor

Bir oyunun mükemmel olup olmadığını nasıl anlarsınız? Görmenin en doğrudan yolu satışlara göre değerlendirmektir. GTA5, Mario Kart Deluxe 8 ve Super Smash Bros. Ultimate gibi bazı oyunlar bir süredir piyasadaydı ama yine de sık sık satış listelerinin en üstünde görülüyorlar. Resident Evil 7, diğer oyunlar kadar anında hit olmasa da , satılan kopya sayısı söz konusu olduğunda aslında şaşırtıcı derecede iyi performans gösterdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Röportajda Capcom’un EMEA ve İngiltere pazarlama müdürü Antoine Molant göre bu korku teması hala “dört yıl piyasaya sürülmesinden sonra bile yılda küresel düzeyde bir milyon adet satış” yapmayı başardı.

Re7 rekor kırmaya devam ediyor

Molant, “Kalitenin yıllarca sattığını ve satmaya devam ettiğini biliyoruz” dedi. “Farklı pazarlarda çok daha uzun vadeli planlama yaparak, ilk 12 aydan sonra giderek daha önemli hale gelen platform satış promosyonları, Muhteşem Cuma vb. Gibi faktörlere bakabiliriz.” Bu gerçekten çok etkileyici. Aralık 2020 itibariyle RE7, dünya çapında 8,5 milyon kopya sattı. ifadelerini kullandı.

RE serisinin sıradaki bir sonraki oyunu Resident Evil: Village, 7 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Merakla beklenen oyun için uzun süredir bekliyoruz. Her oyuncunun beklentisi oldukça yüksek. Bakalım RE 7 oyunu kadar iyi performans gösterebilecek mi orasını hep birlikte göreceğiz.

Sizin de elinizde Resident Evil 7’nin oyunu orjinal olarak elinizde bulunuyor mu? Yorumlarda belirtebilir ve oyun hakkında yorumlarınızı iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu