Genel

Rainbow Six Siege’in Çapraz Platform Betası Başlıyor

Daha önce tüm PvP oyunlarında bir çeşit çapraz platform desteği sunmak istediğini açıklayan Ubisoft, en sevilen oyunlarından Rainbow Six Siege’i de bu desteğe kavuşturmaya hazırlanıyor. Fakat görünüşe göre bu destek sadece bulut tabanlı platformlar ve PC arasında olacak. En azından şimdilik…
Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Stadia gibi bulut tabanlı platformlar ve PC arasında çapraz platform testleri başladı. Bu desteğin detaylarını önümüzdeki aylarda öğrenme fırsatı bulacağız fakat Rainbow Six Siege alemi şimdiden karışmış gibi görünüyor.
Henüz kesin bir açıklama olmasa da konsol ve PC arasında kurulacak bir çapraz platform desteği pek çok oyuncuyu tedirgin etmiş gibi. Bundan bahsedilmeyen tweet’in altında bile yorumlar yoğun şekilde konsol-PC arasındaki farklar üzerine kurulmuş durumda.
Daha önce geliştiriciler, PC ve konsollar arasında bir çapraz platform desteğine sıcak bakmadıklarını ifade etmişti. Oyunun yönetmeni Jean-Baptiste Halle, bu desteğin “artıları kadar eksileri de olduğunun” altını çizmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu