Haberler

Rainbow Six Siege, Steam’de Eşzamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı

Rainbow Six Siege , Nisan 2015’te piyasaya sürüldü ve bazı zorlu süreçlerden geçti. Ancak oyun, Steam’de tüm zamanların aktif oyuncu rekorunu geride bırakarak büyük başarı görmeye devam ediyor. 

Valve’in dahili Steam istatistik izleyicisine göre Siege , bugün erken saatlerde 201.053 eşzamanlı oyuncu ile zirve yaptı ve oyunun önceki rekorunu kırdı.

Bu yeni zirve, Ubisoft’un taktiksel oyunu için bir ay daha büyümeye işaret ediyor ve Siege’nin oyuncu tabanı, son 10 ayda yoğun bir şekilde artış gösteriyor. Steam Charts’a göre oyun, Aralık 2017’den bu yana ayda ortalama 55.000’den fazla oyuncuyla çevrimiçi olarak güçlü bir varlığını sürdürdü .

Rainbow Six Siege oyuncu sayısını yükseltmeye devam ediyor

Mart 2020, aylık 119.877 kullanıcı ile en yüksek ortalama oyuncu sayısı etkinliğini işaretleyen ve 198.567 oyuncuyla önceki tüm zamanların zirvesini belirleyen, oyuncular açısından oyunun en iyi ayıydı. O zamandan beri, Siege normal sayılarına geri döndü, ortalama 62.000 ila 75.000 oyuncu arasında, birkaç tuhaflık bu eşiğin üstünde veya altında zirve yaptı. 

Siege şu anda yeni Crimson Heist Operasyonu’nun lansmanını kutlamak için haftasonu oynaması ücretsiz.. Bu, konsoldaki ve bilgisayardaki oyuncuların 25 Mart’a kadar oyunu ücretsiz indirip oynayabileceği anlamına geliyor. Oyun ayrıca oyuncuları Siege oynamaya teşvik etmek için tüm vitrinlerde indirimli.

Aynı zamanda, KingGeorge, JERICHO ve diğer yayıncılarla birlikte, oyunun son üç ayda Twitch’te izlenme ortalama sı26.114 izleyiciye ulaştı.  Böylece oyun için en iyi Siege içeriği oluşturmaya devam etmesine yardımcı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu