Mobil OyunlarHaberler

PUBG Mobile Rekor Miktarda Para Kazandı

Games For Peace , yalnızca iOS cihazlarda oyunun yaşam boyu gelirinin %55,4’ü olan 2,8 milyar dolar kazandı. Verilere göre,   App Store’daki PUBG Mobile satın alımları toplam gelirin %81,6’sını topladı ve Google Play, oyuncu harcamalarının %18,4’ünü oluşturdu. Bu, PUBG Mobile’ın indirme kilometre taşının haberlerinin  başında geliyor ve oyun dünya çapında bir milyardan fazla indirme rekorunu kırdı.

Ancak, Sensor Tower’dan gelen veriler oyunun üçüncü taraf Android mağazalarından yapılan satışlarını içermiyordu. Bunun da ötesinde , oyunun toplam gelirinin %12,7’sini oluşturan PUBG Mobile için ABD’nin en büyük ikinci pazar olduğunu ve Japonya’nın% 4,8 gelirle oyun için üçüncü en büyük pazar olduğunu ortaya koydu. Ocak, yalnızca oyuncu harcamalarında 259 milyon dolarlık bir birikim gördü ve bu da oyunun en büyük üçüncü kazanç ayı oldu.

Rekor kırmaya devam ediyor

Sensor Tower’a göre, PUBG Mobile’ın başarısının nedenlerinden biri, oyunun esas olarak mobil oyun izleyicileri için tasarlanmış olmasıydı. Rapora göre , PUBG’nin mobil versiyonunda oyuncu harcamaları 2021’in ilk çeyreğinde 709 milyon dolara ulaştı.  Bildirildiğine göre, Çin oyunun en büyük pazarı oldu ve Çin versiyonu Games For Peace piyasaya sürüldüğünde başarısında etkili olduğunu kanıtladı. Rekor kırmaya devam eden oyun için sürekli olarak güncelleme geliyor ve bu durum da oyunu arşa çıkartmayı sağlıyor.

PUBG Mobile artık Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu