Konsol Oyunları

PS5’in SSD Genişleme Güncellemesi Tüm Kullanıcılar İçin Geliyor

İkinci büyük konsol güncellemesi Temmuz ayından beri beta testindeydi.

Sony’nin PS5 sahiplerinin konsollarındaki dahili depolama alanını genişletmeleri için destek sunmayı planladığını zaten biliyorduk. Bugün, oyun devi bir sonraki büyük sistem güncellemesinin yarın herkese sunulacağını duyurdu.

İkinci büyük PS5 güncellemesi, kullanıcıların konsollarındaki dahili depolama alanını 250 GB ile 4 TB arasında değişen uyumlu SSD’lerle genişletmek için kendi M.2 SSD sürücülerini kurma seçeneğine izin verecek. Sony daha önce hangi M.2 SSD’lerin konsolla uyumlu olduğunu ve kurduğunuz herhangi bir uyumlu M.2 SSD’nin yeni SSD tarafından üretilen ek ısıyı dağıtmak için bir soğutucu gerektireceğini belirtti.

Daha önce, PS5 sahipleri harici sabit diskler veya SSD’ler kullanabiliyordu, ancak kullanım çeşitli şekillerde sınırlıydı. Nisan ayındaki bir sistem güncellemesinde Sony, PS5 sahiplerinin dahili SSD sürücüsünde depolanan PS5 oyunlarını uyumlu harici USB sürücülere taşımasına izin vermedi, ancak orada depolanan oyunları oynayamadınız.

PS5’in SSD Genişleme Güncellemesinin Diğer Ayrıntıları

PS5’in ikinci büyük güncellemesi, Control Center | oyun başına en fazla beş kupa seçmenizi sağlayan bir kupa izleyici içerir. Görsel: PlayStation

SSD genişlemesinin yanı sıra Sony, ayrıntılı bir PlayStation blog gönderisinde Eylül ayındaki sistem güncellemesinin kullanıcı deneyimi geliştirmelerini de içereceğini de kaydetti. Bu, jenarasyonlar arası oyunlarda daha fazla şeffaflık içerir; bir oyun PS4 ve PS5 sürümü içeriyorsa, her iki sürüm de artık Oyun Kütüphanesi’nin “Yüklü” sekmesinde ve sistemin Ana ekranında ayrı olarak görünecektir.

PS5’in UX’sine gelen diğer yaşam kalitesi iyileştirmeleri arasında Pulse 3D kulaklık sahipleri için ekolayzır ayarları, Kontrol Merkezi’ndeki kupa ilerlemenizi takip etmenizi sağlayan yeni bir kupa izleyicisi ve ekranın alt kısmında hangi Kontrol Merkezi işlevlerinin görüleceğini seçme seçeneği yer alıyor.

PlayStation Now aboneleri de yeni güncellemeden yararlanarak 720p veya 1080p çözünürlük (akış yaptığınız tek tek oyuna bağlı olarak) arasında seçim yapmalarının yanı sıra bağlantınızla ilgili sorunları sorunsuz bir şekilde gidermenizi sağlayan yeni bir bağlantı test aracından da yararlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu