Pokémon X ve Y’nin kutu kapaklarını süsleyen iki Efsanevi yaratık Xerneas ve Yveltal, önümüzdeki ay Pokémon Go’ya gelecek. Bu hafta sonu daha önce duyurulan Pokémon Snap tie-in ile başlayan oyun içi etkinlikler için yoğun bir ay olabilir. Bundan sonra, Xerneas’ın yanına yeni Dragon ve Fairy Pokémon gelirken, Yveltal ile birlikte Dark-type yaratıklar dikkat çekecek.

Pokémon Go ayrıca, Su tipi Pokémon’u çekecek ve yaklaşan yaratık Sliggoo’nun Goomy’ye dönüşmesine izin verecek bir öğe olan yeni, beşinci bir Lure Modülü olan Rainy Lure’u tanıtacak. (Alternatif olarak, oyun içinde yağmur yağarken Sliggoo’yu geliştirebileceksiniz.)

Xerneas, 4 Mayıs’ta yerel saatle 10: 00’da gelecek ve Pokémon Go çıkışını yapan bir çift Gen 6 Peri tipi yaratık olan Spritzee ve Swirlix’in gelişini kutlayacak. Nadir bir Dragon tipi Pokémon olan Goomy de ortaya çıkacak. Ancak Dragon spawns ile norm gibi görünse de, vahşi doğada son derece nadir olacak.

4-17 Mayıs tarihleri ​​arasında sürecek bir etkinlik sırasında, zamanlanmış ve saha araştırması Spritzee, Swirlix ve Rainy Lure ile ödüllendirilecek. Dragonite ve Salamence, Charged TM aracılığıyla Topluluk Günü hamlesi Draco Meteor’u da öğrenebilecekler.

Son olarak, tüm oyuncular tarafından Peri-tipi Pokémon yakalamalarını takip etmek için küresel bir mücadele yapılacak. Yeterince yakalanırsa, yeni bir Pokémon Go ilk yaratığı olan Pancham’a baskın geçişleri harcama veya bir Parlak Galarian Ponyta arama yeteneğinin kilidini açacaksınız.

Yveltal daha sonra 18 Mayıs’ta yerel saatle 10: 00’da varacak ve 1 Haziran’a kadar baskınlarda yer alacak. Etkinliğiyle ilgili daha fazla ayrıntı zamanla açıklanacaktır.

Mayıs ayının başka bir yerinde, Spotlight saatleri her Salı saat 18: 00’de düzenlenecek ve hayranların en sevdiği Dratini 11 Mayıs’ta gösterilecek. Ücretsiz uzaktan baskın geçişi içeren haftalık ücretsiz paketler de devam edecek.

Topluluk Günü, 15 Mayıs’ta 11:00 – 17:00 saatleri arasında yapılacak, ancak yeni Pokémon şimdilik gizli tutuluyor. Bugün erken saatlerde Pokémon Go, oyununuza ücretsiz öğeler (ve reklam) sunmak için ara sıra sponsorlu sıcak hava balonları göndereceğini duyurdu – ancak bunu kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz