HaberlerMobil Oyunlar

Pokemon Geliştiricisi, Pikmin Mobil Oyunu Yapıyor

Nintendo ve Niantic, Pokemon GO‘dan sonraki bir sonraki işbirliğini duyurarak bu kez Pikmin dünyasını artırılmış gerçekliğe taşıyor.

Pikmin hayranları yıllarca oyunu çıkmadığı için dert yandılar, Çizgi dizi son zamanlarda biraz duraksama dönemiş girdi. Sadece Pikmin 3 Deluxe serinin şimdiye kadarki en büyük başarısı olarak tabir ediliyordu. Ancak hayranların artık dört gözle bekleyecekleri yepyeni bir yan oyunu olacak. Pokemon GO’nun son derece başarılı yaratıcısı Niantic, küçümsenen küçük serileri artırılmış gerçeklik alanına getiriyor.

https://gamelogy.net/playstation-ps3-psp-ve-vita-magazalarini-kapatiyor/

2021 yılından sonra geliştirme tamamlanacak

2021 yılından sonra piyasaya sürülmesi planlanan bu uygulama, Nintendo ve Niantic arasında yepyeni bir işbirliğinin başlangıcıdır. Pokemon GO zaten bir Nintendo IP’sini kullanıyor, ancak bu ortaklık, Pikmin’den başlayacak gibi. Böylece ortaklık uzun süreler devam edecek ve yeni oyunların çıkış yapılmasıyla hayranların istekleri yerine getirilecektir.

Nintendo’nun daha küçük serilerinden biriyle başlamak, beklenmedik ama bir işbirliğine başlamak için uygun bir yoldur. Pikmin serisinde odaklanılan husus bitkimsi tarza görünen  karakter sevimli yaratıklardırı.. Bazı görevleri tamamlamak için oyuncu tarafından küçük yaratıkların bulunması gerekecek. Bir Pokemon GO benzeri oyunda daha önce oynayanlar için bunun nasıl çalıştığını hayal etmek kolaydır.

Bunun artırılmış gerçeklik ortamına nasıl dönüşeceği konusunda henüz kesin bir ayrıntı verilmemiş olsa da , Nintendo projeyi daha “eğlenceli” bir yürüyüş deneyimi yaratmanın bir yolu olarak tanımlıyor. Shigeru Miyamoto, yaratıcısı Pikmin uygulamasının gizlice gerçek dünyada yaşayan yaratıkları taklit edeceğini açıklıyor. Bir an önce oynamak isteyenler şimdi ön kayıt yaptırabilirler. Ayrıca 2021’in ilerleyen aylarında daha fazla detay gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu