Piramit Kafanın Kökenlerini Ortaya Çıkarmak: Silent Hill’in Efsanevi Karakteri

Konami‘nin ikonik korku oyunu Silent Hill, ilk kez 1999’da PlayStation’a çıktı ve oyuncuları psikolojik terör ve doğaüstü canavarlarla dolu bir dünyayla tanıştırdı. Oyunun tasarımcısı Masahiro Ito, en ikonik ve ürkütücü karakterlerden biri olan Pyramid Head de dahil olmak üzere serideki en unutulmaz karakterlerden bazılarını yaratmaktan sorumlu.

Peki Bu Ölümcül Yaratık Nasıl Ortaya Çıktı?

silent hill homecoming pyramid head bogeyman 2
Silent Hill’in Efsanevi Karakteri Pyramid Head

Ito, geçtiğimiz günlerde serinin ikinci oyunu Silent Hill 2 için yarattığı Pyramid Head için orijinal tasarımını paylaşmıştı. Tasarım, karakterin bugün bildiğimiz son halinden çok farklı. Bir işkenceciden çok işkence görmüş bir varlığa benziyor.

Silent Hill 2, birçok yönden devrim niteliğinde bir oyundu. Birden çok son sunan ilk yapımlardan biriydi ve geliştirme sonucunda ortaya çıkan nihai ürün benzersizdi. Pyramid Head’in ilk tasarımı, sadece ikinci oyundaki en önemli karakterlerden biri değil, aynı zamanda oyunseverlerin kalplerinde büyük bir korku uyandırdı.

Şimdi Konami, PlayStation 5 ve PC için Silent Hill 2’nin üst düzey bir versiyonuyla oyunu hayata döndürüyor. Besteci Akira Yamaoka ve sanatçı Masahiro Ito ile iş birliği içinde Bloober Team tarafından geliştirilen sisle kaplı karanlık kasaba, gelişmiş görseller, sesler ve oynanışla hayata geçirilecek.

- Reklam -

Yapımcı Motoi Okamoto, “Silent Hill serisinin en popüler oyunlarından biri olan Silent Hill 2’nin PlayStation ve Steam için çıkacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bir grup korku oyunu uzmanı tarafından hayata döndürülen bu yüksek kaliteli yeniden çevrimi size sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno, “Bloober Team’in ortak vizyonunu şekillendiren ve oyun geliştirme serüvenimizi başlatan oyun Silent Hill 2’den başkası değil. Şimdi zor bir görevle karşı karşıyayız. Oyunla ilgili gençlik anılarımızı modern oyuncuların etkileşime girebileceği bir dile çevirirken aynı zamanda oyunun orijinaline sadık bir deneyim yaratmamız gerekiyor.”

Öyleyse, baş karakter James Sunderland’ı ürkütücü Silent Hill kasabasına yaptığı yolculukta uzun süredir ölmüş karısı Mary hakkında ipuçları ararken takip ederken Pyramid Head’in ve diğer ürkütücü canavarların dönüşünü deneyimlemeye hazırlanın. En son teknolojiye sahip oyun, 4K olarak deneyimlenecek ve oyuncuları bir kez daha Silent Hill’in rahatsız edici dünyasına kaptıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

En Çok Okunanlar