Ücretsiz oynanabilen Action RPG Path of Exile: Ultimatum’un en son genişletmesi artık PC’de mevcut. Path of Exile için Ultimatum genişletmesi ile Trialmaster’ın eklenmesi de dahil olmak üzere oyuna önemli güncellemeler eklendi. Ayrıca oyunculara ödüller sağlayan yüksek ödüllü Ultimatium etkinliklerini de içeriyor.

Kan ve şiddet temalı yeni Beceri ve Destek Taşlarının yanı sıra yenilenmiş ödül sistemleri de var ve oyunculara güçlü beceri avantajları sağlıyor. Ultimatum genişlemesiyle getirilen içeriğin hacmini desteklemek için, Grinding Gear Games geçen hafta içinde bazı içerik odaklı bilgiler yayınladı:

  • Meydan Okuma Ödülleri 
  • Dengeleme değişiklikleri
  • Tam Yama Notları
  • Öğe Filtresi Bilgisi
  • Tam Yeni ve Değiştirilmiş Ödül Ayrıntıları
  • Yeniden Dengelenmiş Oyun
  • Yayıncı ZiggyD ve kurucu ortağı ve CEO’su Chris Wilson ile canlı soru-cevap vod’u 
  • Baş Tasarımcı Rory Rackham ile topluluk podcast’i

Ültimatom genişletmesi çıktığında, oyunun sunucularının yavaş çalışmasıyla ilgili bazı sorunlar vardı. Bazı oyuncuların oyuna girmesi iki saat sürdü. Oyunun baş geliştiricisi Chris Wilson’a göre, sorun kullanıcı hatasından kaynaklanıyordu. Bu hata, sıranın yavaşça boşalmasına neden olan bir soruna sebebiyet veriyordu. Bu nedenle, stüdyo girişleri devre dışı bıraktı. Çoğu oyuncu her 10 dakikada bir oyundan düştü.

Wilson, “Bu iyi bir şey değil” dedi. “Lansman günümüzü felaket bir şekilde mahvetmenin yanı sıra, bizi tamamen şaşırttı. Çünkü bölge altyapısı değişikliklerine çok dikkat ettik. Bunları dahili olarak kapsamlı bir şekilde test ettik, kodları gözden geçirdik. Alfa test yaptık ve lansman gününde aldığımızdan daha yüksek oyuncu kapasitelerine kadar büyük ölçekli yük testleri yaptık. Hatta her ihtimale karşı gerçek kullanıcı yükü elde etmek için bazı veritabanı ortamı değişikliklerini canlı alana bir hafta erken dağıtacak kadar ileri gittik. Ancak yine de çıkardığımız an itibariyle sert bir şekilde elimizde patladı, ” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz