Paradox, Imperator: Rome’u diğer projelere odaklanmak için geçici olarak rafa kaldırdı. Şirket forumundaki “PDS’deki organizasyonun güncellemesi” başlıklı bir gönderide, bu yılın başlarında ana geliştirme stüdyosunda yapılan çeşitli dahili değişiklikleri ana hatlarıyla açıkladı.

150 kişilik güçlü strateji stüdyosu artık üç ayrı stüdyoya ayrıldı: PDS Green, PDS Red ve PDS Gold. Her takım, şirketin yaklaşmakta olan vitrin etkinliği olan PDXCON’da duyurulacak olan mevcut oyunları korumak ve yeni oyunlar geliştirmekle sorumludur.

PDS Green, Umeå’daki bir stüdyo olan Paradox Arctic’in desteğiyle Stellaris’in geliştirilmesinden sorumludur. PDS Red, Crusader Kings 3’ün geliştirilmesinden sorumludur ve Malmö’de Paradox Thalassic ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. PDS Gold, Hearts of Iron 4’ten sorumludur. Imperator: Rome ise hiçbir stüdyoya atanmamış.

Paradox, “Bunun nedeni, geliştirmekte olduğumuz projeleri, nerede olduklarını, ne yapmaya çalıştıklarını ve üzerinde çalıştığımız kişi ve kaynakları düzenli olarak analiz etmemizdir.” Dedi.

“Bu analizin bir parçası olarak, PDS’deki birkaç proje için takviye getirme ihtiyacının olduğunu fark ettik ve Imperator’ın 2.0’ın lansmanına kadar nerede olduğu göz önüne alındığında, güncellemenin lansmanından sonra karar verdik. insanları Imperator’dan bu diğer projelere taşıyacaktık.

“Şu anda Imperator ekibini yeniden büyütme ve geliştirmeye devam etme planları üzerinde çalışıyoruz, ancak kısa vadede çabalarımızı bu diğer projelere odaklamamız gerekiyor.”

Bu, oyunun hayranlarının PDXCON’da çok fazla Imperator haberi veya 2021’de çıkan herhangi bir yeni içerik beklememesi gerektiği anlamına geliyor. Imperator: Rome hayranları, oyunun iyi durumda olduğu konusunda fikir birliği olsa da, haberlere hayal kırıklığı ile tepki verdiler.

Redditor jeffpacito67 , ” Her yerde üzücü haberler var, ancak oyunun mevcut durumu tüm dürüstlükle harika,” dedi.

2021’in geri kalanı için yeni içerik planlanmadığından, Imperator: Rome’un devam etmesini sağlamak için dikkatler mod yapan topluluğa çevrildi. Rick Lane , 2019’da Eurogamer için Imperator: Rome’u gözden geçirdi ve bunu “Paradox’un diğer çabalarının kıvılcımından yoksun akıllı bir büyük strateji” olarak nitelendirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz