Valorant

Hakkında Valorant

Öncelikle oyunun yapımına bakalım Valorant, Riot Games gibi büyük bir firma tarafından yapılıp yayına sunulan çok oyunculu 1. şahıs nişancı oyunudur. Oyun 2020 nisan ayında beta sürümüyle karşımıza çıkmıştı daha sonradan ise haziran ayında resmen yayınlandı. Valorant oynanır mı? Valorant sistem gereksinimleri nedir?

Valorant Oyunun Amacı ve Konusu Nedir?

Valorant aslında herkesin bildiği ve incelediği üzere birinci şahıs bir nişancı oyunudur. Piyasada bu türden oyun oldukça fazla var. Peki Valorantı farklı yapan şey ne? Bi kere ilk fark diğer nişancı oyunlarına göre karakter özelliklerinin daha fazla öne çıkmasıdır. Oyunda 2 takım toplam 10 kişi oynuyor yani mücadeleler 5`e 5 geçiyor. Bir takımın amacı atak yapmak diğer takımın amacı ise defans yapmaktır. Her iki takımında amacı karşı takımın tüm oyuncularını öldürmektir. Bunun dışında eğer atak timindeyseniz elinizde bomba olur ve belirtilen yerlere kurup korumanız gerekir. Bombayı koruyup patlatılmasını sağlarsanız o turun galibi olursunuz. Diğer türlü defans takımındaysanız bomba kurulmasını engellemeli eğer kurulduysa imha etmeniz gerekmektedir. CSGO oyununa benzetebilirsiniz temelde aynı amaç ile oynanıyor iki oyunda.
Bomba imhası konusunda şu ayrıntıyı da verelim eğer bomba imha ederken yükleme barı %50`yi geçtiyse bir daha imha edeceğiz zaman %50`den başlıyor. Eğer bomba imha ederken düşman takımdan biri gelirse onu etkisiz hale getirmek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Valorant da her nişancı oyununda olduğu gibi harita hakimiyeti ve oyuncular arası birliktelik çok büyük önem taşıyor. Refleksleriniz ve harita bilginizin iyi olması gerekir. Oyun en başta sadece bir tabanca ile başlar aldığınız skorlara göre para kazanır ve yeni silahlar edinirsiniz. Bunların yanında her karakterin kendine has özelliği var ve bu özelliklerden biri açık halde geliyor. Bu özellikler arasında radar görevi gören ok, drone gibi şeyler de vardır. Tüm özellikleri oyunun rehberinden inceleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimler
MİNİMUM:
 • İŞLETİM SİSTEMİ:

  Windows 7/8/10 64-bit

 • İşlemci:

  Intel Core 2 Duo E8400

 • Bellek:

  4 Gb

 • Vram:

  1 Gb

 • Gpu:

  Intel HD 4000

ÖNERİLEN:
 • İşletim Sistemi:

  Wİndows 7/8/10

 • İşlemci:

  Intel i3-4150

 • Bellek:

  4 Gb

 • Vram :

  1 Gb

 • Gpu:

  Geforce GT 730

Yorum
 • Valorant Oynanır mı?
  6.1Toplam Puan

  Valorant kesinlikle oynanabilir bir oyundur. Neredeyse her sistemde çalışabilen ve rahatlıkla öğrenilebilen oyun olduğundan bir zorluk çekmezsiniz. Oyunun dengeli olması para verenin rahatlıkla kazanmaması da artılarından biridir. Zaten arkasında koskoca Riot Games olduğundan zamanla çok daha iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum.

  Oyun Ayrıntı
  Oyun Poster
  Poster
  Diller
  Ayrılmak bir yorum

  Giriş Yap
  Yükleniyor...
  Kayıt Ol
  Yükleniyor...