FIFA 2021

Hakkında FIFA 2021

FIFA 2021 Alınır Mı? Geçen Yıldan Ne Değişti?

FIFA 21, Electronic Arts şirketi tarafından üretilen ve yayımcılığı yapılan spor simülasyon oyunudur.  Oyun geçtiğimiz yılın haziran ayında duyuruldu. Ekim ayında ise oyun severler ile buluştu. Yaklaşık 4 aydır satışta ve hala daha satılmaya devam ediyor. Son yıllarda FIFA serisi kendini tekrar etmesiyle anılıyor bu oyunu da inceleyip göreceğiz acaba önceki serileri mi tekrar etmiş? Yoksa baştan sona diğerlerinden farklı özgün bir çalışmamı olmuş?

Sevilen futbol simülasyon oyunu FIFA 2021`in bu yıl için öne çıkan en önemli özelliği arayüz temasının değişmesidir. Geçmişteki gibi açık renk kullanmak yerine daha kapalı bir mavi rengini seçmişler. Arayüz genel hatlarıyla aynı ama değişen renk nedeniyle yeniymiş gibi hissettiriyor. Aslına Electronic Arts`ın hedefi de bu oyuncuların beklentisi karşılamak ve yeniymiş gibi hissettirmektir. Ama bir çok yorumcuya göre renk değiştirmekten öteye gidemiyorlar.
FIFA 2021, arayüzünün değişmesi bence çok daha iyi olmuş. Neden derseniz açık renkte iken yazılar okumak daha yorucuydu şimdi ise koyu renkte yazılar daha kolay okunuyor. Paneller arası geçiş daha hızlı ve şeffaf olmuş. FIFA 20`de eklenen ve çok sevilen volta modu bu seriye de eklenmiş. Volta modunu kısaca hatırlatmak ve tanımlamak gerekirse aslında bir tür sokak futbolu hikayesiydi. Yani siz amatör bir futbolcusunuz ve kendi çapınızda basit turnuvalara katılıyorsunuz. Bu sırada gelişiyorsunuz ve büyük organizatörler sizi keşfedip kendi takımlarına alıyorlar. Bu şekilde sıfırdan en tepeye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Geçen yıldan bu yola ne değiştir dersek burada bahsettiğimiz gibi küçük değişiklikler buluruz yani ama devasa değişiklikler yok.

Sistem Gereksinimler
MİNİMUM:
 • İşletim Sistemi:

  Windows 10 - 64-Bit

 • İşlemci:

  Intel Core i3-6100 @ 3.7GHz or AMD Athlon X4 880K @4GHz

 • Bellek:

  8 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  NVIDIA GTX 660 2GB or AMD Radeon HD 7850 2GB

 • Depolama:

  50 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
 • İşletim Sistemi:

  Windows 10 - 64-Bit

 • İşlemci:

  Intel i5-3550 @ 3.40GHz or AMD FX 8150 @ 3.6GHz

 • Bellek:

  8 GB RAM

 • Ekran Kartı:

  NVIDIA GeForce GTX 670 or AMD Radeon R9 270X

 • :

  Genişbant İnternet bağlantısı

 • Depolama:

  50 GB kullanılabilir alan

Yorum
 • Son Yorum
  7.4Toplam Puan

  FIFA serisini uzun süredir devam eden ve merakla bekleyen biriyseniz alın oynayın. Bunu söylememe bile gerek yok zaten almışsınızdır ama aklınızda şüphe olmasın devasa farklar olmasa bile bir çok detay eklenmiş. Ancak futbol simülasyonu oyunlarını sevmiyorsanız veya yeni yeni sevmeye başlıyorsanız daha uygun oyunlara yönelebilirsiniz. Yüksek fiyatı ile FIFA hayranlarına satılırken yüksek fiyatlıysa kalitelidir deyip beklentiyi fiyat kadar yüksek tutmayın. Çokta gömmeyelim tabi emek her zaman her oyunda var ama ülkemizde malum fiyatlardan ötürü fiyat/performans karşılaştırması yapmak zorundayız. 

  Oyun Ayrıntı
  Oyun Poster
  Poster
  Diller
  Ayrılmak bir yorum

  Giriş Yap
  Yükleniyor...
  Kayıt Ol
  Yükleniyor...