Rehber

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Oyun oynayanlar için oyunun yarım kalmaması kullanıcıların aradığı özelliklerdendir. Bu özelliklerden en önemlileri bağımsız ekran kartı özelliğidir. Ürünün laptop ya da masaüstü bilgisayarı olması günümüzde fark eden bir unsur değildir. Önemli olan ekran kartının iyi olmasıdır. Ürünün ekran kartının ideal olması çok önemlidir ve bu kare hızına sahip olması güzel bir oyun için oldukça elzemdir. Bellek kapasitesi çok olan modeller seçilmelidir. Bundan dolayı teknolojiyi yakından takip eden ve uyum gösteren, gelişmiş ekran kartına sahip olan ürünleri seçmek daha doğru olur.

Önemli olan bir diğer unsur da işlemcinin hızıdır. Oyun bilgisayarı için çok önemli bir unsur olan işlemciler, oyun konusunda sıkıntı yaşamamak için elzemdir. Çok çekirdekli olan ve frekansı yüksek işlemciler oyunun ve bilgisayarın kalitesini oldukça artırmaktadır.

Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun Bilgisayarı Önerileri

Oyun bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları da teknolojiyi takip etmektir. Teknolojik gelişmelerle birlikte modeller de çoğalmakta ve kullanıcılar buna nazaran bilgisayar seçerken zorlanmaktadır. Güncel bir model önerisi vermek olmaz lakin bir zamanlar en çok satılan İ7 işlemci modellerin bile geride kaldığı teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Bunun için İ7 işlemcinin bile üstünde modeller tercih edilmelidir. Fiyat olarak artmaktadır ancak en yüksek verim bu bilgisayarlardan alınmaktadır. Oyun bilgisayarları yüksek maliyetli cihazlardır.

Oyun Bilgisayarı Alırken Ses, Disk Kapasitesi

Bir oyun bilgisayarı alırken en önemli şeylerden birisi de bilgisayarın disk kapasitesidir. Düşük kapasiteli diskler kesinlikle oyunlarda kullanılmaz. Çünkü bu oyunlar az kapasiteli oyunlar değildir. O yüzden yüksek depolamaya sahip bilgisayarlar tercih edilmelidir. Diğer bir önemli özelliği de ses sisteminin iyi olmasıdır. Dizüstü bilgisayarlardan bu konu da her zaman performans alınamayabilir. Bu yüzden en önemli şeylerden birisi de ses performansı iyi olmasıdır.

Oyun Bilgisayarı Alırken Ekran Boyutu

Bir diğer bakılması gereken özellikte ekran boyutudur. Bilgisayarın oyunu iyi gösterecek şekilde büyüklükte ekran boyutu olması gerekmektedir. Bunun için masaüstü bilgisayarlarda özellikle büyük monitör seçimi oyun oynarken daha çok verim alınmasını sağlamaktadır. Oyun bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu