Overwatch direktörü Jeff Kaplan, şirkette 19 yıl geçirdikten sonra Blizzard’dan ayrıldı. Blizzard, Kaplan’ın ayrıldığını bugün duyurdu. Overwatch ekibinin kurucu üyesi Aaron Keller, oyunun yeni yönetmeni olarak devreye girecek.

Blizzard, “Aaron, Overwatch ekibinin önemli bir parçası ve oyunun vizyonunu oluşturmada kilit bir itici güç oldu” dedi. “Ekibin orijinal bir üyesi olarak Overwatch’ın oluşturulmasına yardım etti ve Blizzard’da 18 yıllık bir gazi olarak, Jeff ile uzun süre yan yana çalıştı, sadece Overwatch’ın yapımında değil, daha önce Warcraft Dünyası’nın kurulmasına yardım etmede de çalıştı.

Keller resmi bir açıklamasında “Jeff harika bir lider, akıl hocası ve arkadaştı ve onu ne kadar özleyeceğimizi biliyor” dedi . “Onunla ve Overwatch ekibinin geri kalanıyla uzun yıllar boyunca dünyanın her yerinden insanlara ilham vermeye devam eden bir şey inşa etmede çalıştığım için şanslıydım ve meşaleyi ileriye taşımaktan onur duyuyorum.”

Keller, Overwatch ekibini övdü. Hayranlarına hala emin ellerde olduğundan ve Overwatch 2’deki geliştirmenin “iyi bir hızda devam ettiğinden” emin olmaya devam etti.

Keller, “Plağanüstü bir vizyona sahibiz, birçoğunuzun BlizzConline’da paylaştığımız güncellemelere gösterdiği tepkiler bizi heyecanlandırdı ve lansman hızlanırken bu yıl ve sonrasında planladığımız heyecan verici açıklamalarımız var,” dedi. “Çok yakında sizinle Overwatch 2 ilerlemesi ve canlı oyundaki yeni özellikler hakkında daha sık güncellemeler paylaşacağız.” Kaplan, Blizzard’da geçirdiği 19 yılın “harika” olduğunu belirten kişisel bir not ekledi.

Kaplan, “Böylesine tutkulu bir izleyici kitlesi için dünyalar ve kahramanlar yaratma fırsatına sahip olmak gerçekten bir ömür boyu sürecek bir onurdu” dedi. “Blizzard’da oyunlarımızı destekleyen herkese, oyun takımlarımıza ve oyuncularımıza derin minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Ayrıca bu yolculuğu benimle paylaşan harika oyun geliştiricilerine özel bir teşekkür etmek istiyorum.

“Dünyayı asla göründüğü gibi kabul etme. Her zaman ne olabileceğini görmeye cesaret et. Umarım sen de aynısını yaparsın. “

Kaplan, gelecek planlarına değinmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz