Konsol OyunlarıPc Oyunları

Overwatch için Çapraz Oyun Desteği Yolda

Uzun zaman geçmesine rağmen Overwatch nihayet çapraz oyun desteği alıyor ve oyuncuların platformdan bağımsız olarak birbirleriyle rekabet etmelerini sağlıyor.

Oyun direktörü Aaron Keller, Blizzard’ın en son geliştirici güncellemesi sırasında PlayStation, Xbox, Switch ve PC için çapraz oyun geldiğinde tanıtılacak bazı özel kurallar üzerinde çalışarak bu özelliği duyurdu.

Esasen, yalnızca konsol oyuncularının takımları, eşleştirme sırasında diğer konsol oyuncuları ile eşleştirilmeye devam edecek ve PC’dekiler diğer PC oyuncuları ile eşleştirilecek. Bunun tek istisnası ise karma gruplara hiç izin vermeyen Rekabetçi Oyun modu olarak karşımıza çıkıyor.

Çapraz oynama Xbox, PlayStation ve Switch’te varsayılan olarak etkinleştirilecek. Ancak konsol oyuncuları isterlerse bu özelliği devre dışı bırakabilir. Bununla birlikte, çapraz oynatma PC’de devre dışı bırakılamaz.

Keller, duyurusunun bir parçası olarak, çapraz oyun güncellemesi başladığında çapraz ilerlemenin kullanılamayacağını belirtti. “Bu özelliğin bazılarınız için önemli olduğunu anlıyoruz ve Overwatch ekibinin gelecekte üzerinde çalışmaktan heyecan duyacağı bir şey” diye ekledi.

Blizzard, çapraz oyunun “yakında” beta formunda geleceğini ve bu özelliği kullanmak isteyen konsol oyuncularının, geliştiricinin kullanışlı SSS bölümünde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, öncelikle bir Battle.net hesabı oluşturmaları gerektiğini söyledi . Ek bir teşvik olarak, Overwatch’a yıl sonundan önce giriş yapan tüm oyuncular bir Altın Ganimet Kutusu alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu