SSD’nizin aniden boş alanı tükeniyorsa, bunun nedeni Outriders olabilir. Sonsuz bir sorun listesi gibi görünen bir Outriders oyuncusu, son zamanlarda garip bir problem keşfetti. O kadar çok hatası var ki, envanter hatası ve hata oldukça belleğin dolması cabası..

Çoğu oyun gibi, Outriders PC’de çöktüğünde ve bu hata çok fazla olduğunda oyun bir çökme dosyası dökümü oluşturur. Bu da geliştiricinin çökmenin temel nedenini izlemesine ve ileride düzeltmesini sağlar. Bunların hepsi oldukça normaldir, ancak bu durumda tuhaf olan, bu çökme dosyalarının ne kadar büyük olduğudur.

PC oyuncuları, bu raporları oluşturmaktan sorumlu olan “UE4-Madness” çökme penceresine çok aşina olmalıdır. Bilgilere göre, bu pencere oyundan normal şekilde çıktığınızda bile görünüyor.

Reddit kullanıcısı Toasteroven47, C sürücü alanlarının gittikçe küçüldüğünden şüphelendikten sonra oyunun kaydetme ve ayarlar dizinini kontrol etmeye karar verdi. Keşfettiği şey, kaydetme klasörünün 22 GB’den fazla kilitlenme verisi barındırmasıydı (Kullanıcı Adınız / Uygulama Verisi / Yerel / Madnes / Saved).

Toasteroven47, WinDirStat adlı bir program kullandı , bu sayede her klasörün ne içerdiğinin net bir bilgisini elde etti. Böylece oyun için kaydetme dosyalarının çok büyük olduğunu gözler önüne serdi. Reddit gönderisi, benzer şekilde büyük çökme raporu klasörlerine sahip diğer oyunculardan gelen yanıtlarla dolu.

Bunun, alan kaybının ötesinde herhangi bir acil soruna neden olması muhtemel değildir. Dosyaların hepsinin kilitlenme raporları olduğu göz önüne alındığında, C sürücünüzde boş alanınız azaldığında bunları güvenle silebilirsiniz. Açıkçası, bu, mekanik sürücülerle karşılaştırıldığında alan çok önemli olduğundan, C sürücüsü için bir SSD kullananlar için gerçekten bir sorundur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz